Kategorie: IT

Jak deaktivovat/smazat/archivovat účet na facebooku?

Návodů jak deaktivovat facebook účet je spousta. Jak účet smazat se už píše méně, ale obrázků jak průběh deaktivace, archivace a úplného smazání probíhá je už pomálu, proto jsem se rozhodl přispět svým dílem a archivaci, deaktivaci a smazání poctivě naprintscreenovat a popsat. Snad se to bude někomu hodit :) byť jen ze zvědavosti.

Jak smazat facebook

Autor: KdoSiOdJinud | Vydáno: 15.2.2012 22:08 | Přečteno: 39493x | Komentářů: 19

Rozdíl deaktivace / smazání

Deaktivace účtu znamená

Profil včetně souvisejících informací zmizí z Facebooku, nebudete dohledatelní a vaše informace nepůjdou zobrazit. Avšak celý profil se jakoby zakonzervuje a v případě opětovného přihlášení do takto konzervovaného profilu se vše obnoví.

Trvalé odstranění účtu znamená

Úplné smazání facebook účtu

Účet logicky po trvalém odstranění zmizí, bez možnosti ho opět vyvolat. Údajně jsou všechny informace o vás (v nápovědě FB přesně: informace, které jsou s účtem spojeny a mohou potenciálně vést k odhalení totožnosti uživatele) odstraněny. Znamená to, že je odstraněno jméno, email, poštovní adresa a vaše přezdívka. Co je však zajímavé, tak kopie fotek, poznámek a dalších věcí na fb mohou zůstat - i když účet trvale odstraníte, některé z těchto informací mohou být stále dohledatelné. Jediným plusem je, že jsou z těchto zachovaných materiálů odstraněny identifikátory co by vás prozradili. Tyto data jsou údajně nepřístupná jiným uživatelům - otázka tedy je, k čemu teda musí zůstat? :) Berme to tak, že je to prostě facebook.

Záloha facebook účtu

Ono říci záloha je dost zavádějící. Facebook nabízí vytvoření off-line verze vašeho profilu, ale o nahrátí této verze zpět na profil není žádná zmínka, takže je to spíš jen pojistka, abyste o data nepřišli nadobro při ztrátě profilu. Tato záloha obsahuje následující:

 • informace uvedené ve vašem profilu (kontaktní údaje, zájmy, skupiny, příspěvky na zdi a obsah)
 • fotky a videa
 • seznam vašich přátel
 • poznámky
 • události, na které jste odpověděli
 • zprávy
 • všechny komentáře, které jste vy a vaši přátelé přidali k příspěvkům na zdi, fotkám a dalšímu obsahu

Jak vytvořit off-line "zálohu" facebook profilu?

 1. přejděte do "Nastavení účtu
 2. v záložce "Obecné" zvolte "Stáhněte si soubor" se svými daty z facebooku
 3. zvolte "Spustit můj archiv" (během tohoto procesu můžete být vyzváni k zadání vašeho hesla)
 4. po vytvoření balíku budete informováni emailem, ve kterém bude odkaz na stažení vytvořené off-line verze, jak vypadá vidíte na printscreenech

Deaktivace facebook účtu (není smazání)

 1. přihlašte se na profil, který chcete deaktivovat
 2. přejděte do "nastavení účtu" a zvolte záložku "zabezpečení"
 3. nyní zvolte "Deaktivujte svůj účet"
 4. vyslechněte si, komu budete chybět, sdělte důvod a ODHLAŠTE emaily - potvrďte
 5. budete odhlášeni a informováni o deaktivaci účtu
 6. při přihlášení se účet opět aktivuje, uvítá vás hláška viz. obrázky

Smazání facebook účtu (nevratné smazání)

 1. přihlašte se na profil, který chcete zrušit
 2. přejděte na tuto webovou adresu: www.facebook.com/h...rm=delete_account
 3. vyplňte kontrolní captchy
 4. odůvodněte, proč chcete odejít a potvrďte (facebook se vás bude snažit přesvědčit neodejít)
 5. následně budete informováni o deaktivaci účtu, který se za 14dní změní v celé smazání
 6. při pokusu o přihlášení se zobrazí hláška, můžete "aktivovat" účet nebo se odhlásit - vidíte i datum úplného zrušení facebook účtu

Závěrem

Samotné smazání není těžké, ale hodně lidí si na něj nevěří - ne že by nebyli IT gramotní, ale jednoduše jim je to líto. Lítost se pak pere s pocitem nicoty, který FB dokáže nastolit. Kamarádka toto vyřešila, když mě požádala, abych její profil smazal - tímto jí děkuji za svolení napsat tento článek s praktickou ukázkou mazání onoho profilu. :)

Komentáře rss

Pokud hledáte službu či máte dotaz mimo téma článku, využijte prosím sekci Nabídky / poptávky.


, fb odpovědět

dobry den deaktivoval jsem fb ucet.jelikoz sem v minulosti mel asi 2 tak vsechny jsou spojeny s jednim cislem a ted se nemuzu prihlasit na ten co pouzivam casteji.pise mi to ze cislo uz je soojeno s jinym cislem a ja nevim jak to udelat jdysi sem to uz udal ale nevzpominam si jak .diky za rady

, fb zprávy odpovědět

Dobrý den, když jsem poslal zprávu jednomu uživately fb, a následně jsem zažádal o zrušení mého účtu na fb, zůstane mu tam ta zpráva aby jsi ji přečetl?
Děkuji

, Smazany komentar odpovědět

Dobrý den,

rád bych věděl, když někomu okomentuji odkaz a on celý náš komentář smaže - mohu ho někde najít? Nebo se k němu nějak dostat?

Děkuji mockrát,

Honza

, zrušit ùčet na fb odpovědět

Dobrý den před dvěma lety mi tragicky zemřela sestra a stále se mi objevuje na fb co s tím poradíte prosím díky Marcela

icon odpověděl(a)

Zdravím,
facebook má pro tyto situace speciální formulář, přes který můžete zažádat o různé věci které lze s profilem udělat. Formulář naleznete zde https://www.facebook.com/help/contact/2288132...

, zprávy odpovědět

Dobrý den. Zajímalo by mě, zda jsou tedy odeslané zprávy smazány zároveň se samazaným účtem?

, vymazanie správ odpovědět

Ak tomu dobre rozumiem, tak aj po zrušení účtu na fb, zostanú moje odoslané správy k dispozícii ich príjemcovi ? Nie je žiaden spôsom, ako ich zrušiť aj u neho? Myslím, že toto by zaujímalo viacerých.

icon odpověděl(a)

Zdravím,
jak říkáš - legitimní možnost tu (alespoň co já vím) není. Nicméně podívám se a pokud nějaký způsob objevím, určitě to spíchnu do článku. :)

, - odpovědět

A můžu někoho z fb kontaktovat? Pac jde docela o vydírání a nechci to řešit přes pravnnika protože to taky trvá :-(

icon odpověděl(a)

Jak jsem psal, změnit hesla atd... Reakci z fb bych asi neřešil, bude to na roky :)

, zmizení zprav odpovědět

Ahoj, nevíte jestli když zrusim účet jestli zmizí i zprávy které jsem poslala ostatním uživatelům? Bývalí mě totiž s tím vydírá ze to pošle mému novému příteli a jde tam i hodně o mou dceru. Tak prosim někdo poraďte děkuju :-)

icon odpověděl(a)

Úplným zrušení účtu dojde k nevratnému znepřístupnění celého profilu včetně zpráv. Úmyslně nepíši smazání, neboť silně pochybuji, že fb údaje smaže :) pouze je označí jako smazané

, Přihlašení odpovědět

Prosíím nevíte co s tím? Včera jsem si deaktivovala FB, ale asi za 3 hoďky jsem se tam potřebovala ještě přihlásit, ale nešlo mito, a nejde mi to do dneška píše mi to že učet je již potvrzen...a jindy se stačilo přihlásit a aktivace byla hotova...děkuji

odpověděl(a)

mám stejný problém. Co s tím?

, - odpovědět

Mam deaktivovan ucet, vic jak rok, a teprv ted jsem se dozvedela, ze ucet lze i smazat.
Abych smazala ucet musim se na nej znovu prihlasit a teprv pak jej smazat navzdy. Muj dotaz zni, objevi se mym pratelum, ze jsem byla zase ,,aktivni,, jestli ano, tak existuje nejaky zpusob aby nebylo videt ze jsem byla aktivni a ze jsem ucet natrvalo odstranila? Lze ucet natrvalo odstranit aniz bych se na nej prihlasila?

Predem dekuji za odpoved.

icon odpověděl(a)

Ahoj, tvá aktivita se projeví jen v chatu - takže když si vybereš např. noční hodinu a chat ihned vypneš tak tě nikdo neuvidí. Účet odstranit bez přihlášení nelze, jediná možnost by byla - kdyby na daný účet přišlo mnoho stížností a fb ho odstranil jako závadný. Toto řešení nedoporučuji :)

odpověděl(a)

Dobrý den chci se jen zeptat pokud si trvale smažu ucet znamená to tedy že mé odeslané zprávy nebudou viditelné ani pro příjemce?Přijde mi to totiž jako nesmysl a navíc i na stránkách fb se píše něco jiného pokud si tedy správně vzpomínám.Děkuji

icon odpověděl(a)

Z cizího účtu samozřejmě zprávy nezmizí :)

, Smazání FB účtu odpovědět

Díky za perfektní návod, tento je lepší než ten na http://www.*****.cz/rady-a-tipy/jak-smazat-zrusit-facebook-ucet/