Kategorie: IT

Policejní spis největšího podvodu na Aukro.cz!

Policejní usnesení největšího podvodu vůči uživatelům aukčního servru aukro.cz. Ve spise se dozvídáme přesné postupy podvodníka, který nebyl chycen a obohatil se minimálně o 1 029 740Kč.

Největší podvod na aukru

Autor: KdoSiOdJinud | Vydáno: 12.1.2011 19:24 | Přečteno: 21156x | Komentářů: 8

Když podvádět, tak ve velkém!

Policejní usnesení mám z fóra www.comivadi.cz od uživatele, který na foru vystupuje jako Admin. On sám se stal obětí podvodníka a spis zveřejnil.

Varujte i své přátele! Sdílejte článek dole pod textem :-)

Popis ochrany nebo návod jak na to?

Když si spis přečtete poctivě celý, zjistíte podrobné informace o tom co podvodník dělal. Jedná se především o:

  • zřízení fake poštovní schránky
  • zřízení fake účtu bez údajů k dohledání
  • "anonymní" komunikaci s portálem
  • řešení telefoních dotazů klientů

Můj názor na tohoto člověka je asi né z cela etický, ale obdivuji jeho počínání. Není to z důvodu obohacení se na úkor někoho jiného, ale na způsob jakým to udělal, jakým se kryl, jak si vše připravil.

Však si počtěte (stojí to za to), usnesení oskenováno zde:

podvod na aukru spis podvod na aukru spis podvod na aukru spis podvod na aukru spis

Závěrem

Na internetu je mnoho podvodných obchodů a ještě víc samostatných uživatelů, jak rozpoznat takové lidi a jak se jim bránit si povíme v dalších článcích.

Komentáře rss

Pokud hledáte službu či máte dotaz mimo téma článku, využijte prosím sekci Nabídky / poptávky.


, - odpovědět

Musím souhlasit s KdoSiOdJinud / Jan Kuthan , že ho svým způsobem obdivuji. Připravené to měl krásně. Ne že bych jakkoliv na aukru okrádal lidi, ale přemýšlel jsem, jak by se to dalo realizovat a musím říct, že jsem došel zhruba ke stejnému postupu a plánu.
Jako příliš velké riziko jsem však vždy viděl kamerové systémy. Především to, že záznamy z bankomatů a poboček (i když jakéhosi kiosku) si banky nearchivují, mě velmi překvapilo 4
Pokud jde o stejného člověka jako se o něm píše tady http://romancervik.blog.cz/ tak si myslí, že dřív nebo později ho vězení čeká. A pokud náhodou ne tak nějaký naštvaný člověk se ho rozhodne zlikvidovat 9

, - odpovědět

podobnost jména čistě náhodná? http://romancervik.blog.cz/

odpověděl(a)

Hmm. Mam vlastni teorii. Proc by napriklad pachatel s pouze falesnym prukazem vzbuzoval podezreni tim ze by ho odmitl nechat zkopirovat? Tak by tam meli ten falesny ktery by jim stejne po case k nicemu nebyl.

, - odpovědět

Tak projekt me zadnej nenapada ale napada me, jestli bys umel udelat Shoutboard jak u blueboardu ale z vetsim uzivatelskym nastavenim pripadne i registraci do nej, nejlip aby sel vkladat pres flash jak video (embed) mam web na blog.cz a tam bohuzel iframe nejde sice neco malo v HTML a jeste min v PHP umim ale na to abych si udelal web na ic.cz nebo nekde jinde znalosti nemam 7 , takze mam web na blog.cz a to co sem skousel treba fake mailer nebo neco pro zabaveni sem si dal na ic.cz.

, - odpovědět

krasne kopirujes cizi veci. jen tak dal.

icon odpověděl(a)

Na začátku článku ještě před dokumentem, který mám převzatý jsem uvedl majitele, jeho web a odkaz na ten web. Převzatý je pouze scan, zbytek jsem si okomentoval, neboť je to k tématu blogu - tím jest bezpečnost.

Na celém blogu nenajdeš jediný článek, který by byl zkopírovaný z jiného webu - pokud použiji nějaký dokument (což není často) tak podepisuji i majitele a jeho web plným odkazem bez nofollow.

odpověděl(a)

Machruje a ani neumi cist 9 LOSER 4

icon odpověděl(a)

Byl bych nerad kdybych do budoucna musel mazat urážlivé příspěvky a tak 1 . Mnohem raději bych příspěvky k tomu co vás zajímá, případně co podniknout za projekt atd... např. jako byla diskuse u Projektu Real time Keyloggeru 10