Kategorie: Povídky

100x ANO oproti NE - mafia in real time (povídka)

Příběh který chci popisovat se začal odehrávat v roce 2008. Bylo léto a každý se snažil užít krásné dny jak jen se dalo. Mohl jsem je trávit s přítelkyní, mohl jsem je trávit u pc, jak bývalo do té doby mým zvykem, ale ne. Namísto toho všeho jsem potkal starého dobrého kamaráda, a tím to všechno začalo - od té doby nemám klid...

Autor: KdoSiOdJinud | Vydáno: 22.12.2009 14:41 | Přečteno: 22524x | Komentářů: 0

Den začal jako každý jiný, drnčící budík mě ráno probudil do krásného teplého dne - jako student jsem si užíval volnosti. K snídani dva tousty s kolou, do oběda odpočinek u pc. Krátká procházka do centra města v parném odpoledni byla denní rutinou. Zkrátka den jak má být, ale potom se to stalo.

"Zdar Honzo!" zaslechl jsem zrovna ve chvíli, kdy si od pouličního prodavače beru svůj gyros s extra masem, "Čau čau Tome, jak se daří co ty tady?".... Bla bla bla... Zbytek dne jsme strávili povídáním o běžných věcech, zkrátka ztráta času. Při rozloučení mi Tom ještě dal do kapsy svoji vizitku a jelikož jsem viděl, že se nemá zrovna finančně špatně, neprotestoval jsem, když mi nabídl možnost práce u něj ve firmě - čím přesně se firma zabývá jsem se měl dozvědět až později. Už tenkrát mi to mělo být jasné!

Sedm dní po tomto setkání mi zazvonil telefon a osoba na druhém konci se dožadovala schůzky, vystupovala zdvořile a příjemně. Po několikaminutovém rozhovoru jsme se s Maxem dohodli na schůzce. Jak schůzka probíhala?

Setkali jsme se v jedné z těch lepších restaurací v centru města, Max přišel slušně oblečen a vystupoval nadmíru společensky. Připadal jsem si jak kuřátko, které vstupuje tam, kam nemá, ale podle slov Maxe jsem měl všechno před sebou. "Honzo! Stačí jen když se naučíš co potřebuješ k práci a věř, že se nebudeš mít špatně!". V hlavě se mi honila myšlenka pohodového života - práce, kterou mi Max (nadřízený Toma) nabízel spočívala v pomoci drobným podnikatelům se správou veškerého majetku co je k podnikání nutný. Jednoduše řečeno, přišel podnikatel nováček, my mu sehnali počáteční kapitál, pomohli mu rozjet firmu a z profitu firmy jsme dostali zpět kapitál plus nějakou tu kačku navíc.

Celé to znělo rozumně, fungovalo to a z dobré práce mi po pár měsících začali chodit slušné peníze. Byla to krása, jezdili jsme s chlapama z práce na akce kde se pilo do němoty, odpoledne strávená s dívkami a vínem v teplé vířivce, závody v silných, nadupaných autech - to byl život, který mi přinesla práce od Toma a Maxe, bylo to splnění mých snů, byl to čas kdy mě všichni uznávali, nebyl jsem neviditelná nula. Nikdy to nemělo skončit, ovšem čím víc jsme pracovali, tím víc jsem pronikal do systému práce. Podnikatelům pro které jsme pracovali se dařilo, některým více, některým méně - ovšem začal jsem si uvědomovat, že čím méně se daří našim svěřencům podnikatelům, tím víc se daří nám. Nebyl jsem jediný kdo tímto stylem pochopil tuto práci, bohužel Max byl prozíravější a vše plánoval už od počátku.

V té době jsem začal uvažovat, že opustím tento business - nebylo to ale lehké. Za dobu co jsem pro Toma pracoval jsem vybudoval partu zhruba 15 chlapů, kteří byli výborně organizovaní a práce jim šla od ruky, nemohl jsem v tu dobu prostě odejít. Navíc Tom mi sám naznačil, že můj odchod nebude bez povšimnutí, v tu chvíli jsem si uvědomil že to není sranda. Nejde jen o běžnou práci, jde o práci s nadstandartními možnostmi.

Prvotní záměr pomáhat začínajícím podnikatelům se pomalu vytrácel, postupem času se přešlo k sprostému okrádání. Fungovalo to spolehlivě, podnikatel přišel, my mu sehnali kapitál, jeho firma zakrátko zkrachovala a podnikatel přišel o možnost čerpat kapitál který musel vrátit nám. Ten se volil několikanásobně větší, aby byly naše zisky také vyšší. Vše bylo dokonale vymyšlené, vše fungovalo, já pomalu ale jistě ztrácel nervy - blížil se zvrat, nic se nezměnilo, vše bylo při starém avšak všichni to cítili, něco viselo ve vzduchu.

Ten osudový zlom nastal ve chvíli, kdy jsem se dozvěděl, že Tom systematicky ničí velké firmy a rozprodává je malým, které pak následně vede ke krachu také - profity které získává jsou neuvěřitelné. V tu chvíli jsem řekl že končím, nechtěl jsem jít dál, ale co teď? Tom se dozvěděl o mém odchodu, bere to jako zradu a vypsal na mou hlavu odměnu.

Gangsteři z celého světa se sjíždějí a chtějí mě dostat. Nemůžu požádat město o pomoc, podváděl jsem všechny a teď bych potřeboval aby mi pomohli, to asi neklapne. "Proto jsem našel Vás Radime! Máte ve městě takový vliv, že mi můžete zařídit ochranu, potřeboval bych nové jméno, odstěhuji se pryč a už mě nikdo nikdy neuvidí, děkuji Vám za pomoc, jen jsem chtěl aby jste to věděl - na shledanou a sbohem"

Poznámka: příběh navázal na můj reálný život a převrátil ho na stranu špatných, některým by tak mohl vzniknout zavádějící pocit mé zločinnosti :o)

Komentáře rss

Pokud hledáte službu či máte dotaz mimo téma článku, využijte prosím sekci Nabídky / poptávky.


Nebyly přidány žádné komentáře.