Kategorie: Blog

7 věcí co nedělat, nekomplikujte si život

Stává se vám často, že až potom, co má vaše chyba následky, si uvědomíte jak málo stačilo k tomu, aby se to nestalo? Přikládám pár věcí, co by vás takto mohli potrápit. Zkuste se jim vyhnout a neprohloupíte.

Co nedělat!

Autor: KdoSiOdJinud | Vydáno: 24.10.2011 0:05 | Přečteno: 18124x | Komentářů: 0

1. pravidlo - ani přítelkyně nemusí znát heslo

Pro Ajťáka je tím nejcennějším přítup ke službám, které využívá. Neříkejte že ne. Proto se není čemu divit, když svůj přístup sdělí své drahé polovičce. Hodně Ajťáků to může brát jako odevzdání se a vyjádření největší důvěry. Ovšem to je brutální chyba. Nic netrvá věčně a bývalé přítelkyně mají pak tendenci těchto věcí zneužívat. To samé platí u způsobu tvoření hesel a podobně, berte v ohled, že když Vás bude znát dobře, nebude pro ní problém vymyslet, jaké heslo si příště zvolíte, používáte-li třebas pro změnu pouhé přidání znaku apd. :)

2. pravidlo - dokonce nemusí vědět ani co umíte

Když s někým trávíte dost času (u přítelkyně se to občas stává), tak se nevyhnete úspěchu co se IT týče a rádi se chlubíte. Ukazujete jedinečné a nejlepším fíglem zvládnuté řešení různých problémů. Holčinu to ani tak nemusí zajímat, ale opět si uvědomte, když spolu nebudete, bude žádoucí, aby tyto triky znala? Bude to tak skvělé, když bude vědět řešení nestandartních řešení a rozdělí se o ně se svým novým Ajťákem? (i když nevím o holčině, co by hledala dvakrát IT postiženého :-D )

3. pravidlo - sledovat přítelkyni, rozhodně ne

Ok, máte přítelkyni a myslíte si, že vás podvádí. První co uděláte je, že najdete web podobný tomuto a žádáte o způsob řešení. Začíná to tím, jak se dostat na email, jak číst facebook, dojdete ke keyloggerům. Jediné co získáte je ještě více nervozity, nebudete vědět kontext, při odhalení budete ti nejhorší, při neodhalení budete mít špatné svědomí. Říkáte si, že ne. Tak to ale funguje. Celkově vzato jakmile začnete jednou špehovat svůj protějšek, už to nemůže skončit dobře. Hledáte, protože najít chcete!

4. pravidlo - sledovat jejího přítele, také ne :-D

Tušení, že vám drahá polovička zahýbá minimálně přes internet vyústí až ke specifikaci jistého objektu, na který se chcete zaměřit. Třeba se vám to i podaří, odposlechnete mu síť, napíchnete počítač, email, facebook, víte o něm vše. Super - ale stojí Vám to za to? Problém není u toho člověka, ale u vaší přítelkyně. Bylo by načase se namísto snahy zjišťovat informace rozloučit. Třešničkou na dortu bývá zjištění, jak moc je vaše teď už bývalá hloupá a jak s ní dotyčný vymetá a ona slepě "miluje". Akorát Vás to upřímně nasere...

5. pravidlo - nikam nespěchejte

Tak a už bylo dost přítelkyň, další chybou a prakticky vždycky zbytečnou je spěch. Snažíte se o nějaký web, testujete chyby a absolutně si neuvědomujete, jaká zvěrstva po vás zůstávají v logu. Někteří si to i uvědomují, stránku načítají přes on-line proxy, inteligentnější použijí TOR. Ale rychlost těchto proxy je mnohdy drtivě malá a tak při 10vteřinovém načítání stránky jednoduše proxynu vyřadíte. V tu chvíli jdete na sebe a problém je na cestě. Věřte, že je jedno o jaký web se jedná, ale majitel vám může u poskytovatele, v horším případě u školy, slušně zavařit. Mějte trpělivost a buďte schovaní, vyplatí se to.

6. pravidlo - nehrajte si na hrdiny

Další bod se týká povahy české. Štve vás třebas drahý bufet? Dobře, štvát vás to může. Ale rozhodně nikdy nepobízejte své okolí, nebuďte ten, co povede dav. Opět se to může zdát jako super nápad a je to skvělý pocit. Vše končí s první stížností, žalobou a podobně. Pak ty desítky, stovky, tisíce lidí ve vašich zádech nejsou oporou, ale čekají kdy bodnout. Navíc vystupovat za dav vám mnohdy nic nepřinese, proč by jste to tedy museli být zrovna vy? Dobrou myšlenkou v tomto směru je prozatím hlavně v zahraničí se angažující skupina Anonymous, který vystupuje pod maskou, ale hlásá jedno.

7. pravidlo - dávejte si čas

Hodně často se mi stává, že zjistím nějaký údaj, informaci, cokoliv a okamžitě na ní reaguji. Odpovídám, zjištuji - zkrátka jednám, ale to není správný způsob řešení. Ve chvíli, kdy se dozvíte něco co vás nepotěší nebo naopak hodně potěší jste v afektu. Můžu téměř s jistotou tvrdit, že řešení které vymyslíte v danou chvíli bude jedno z nejhorších. Počkejte si, informace se doplní sama, rozleží se vám v hlavě. Dejte si přísný zákaz jednat okamžitě a tím pádem zkratkovitě. Ušetříte si tím hodně nepříjemností...

Závěr

Možná někomu příjde, že je článek zaujatý a směřující k danému tématu. Je tomu tak, mají na to vliv poslední dva měsíce, kdy jsem zvažoval i zrušení blogu. Nyní jsem rád, že jsem to neudělal a tímto jsem chtěl jednak varovat ostatní, a druhak si nechat připomínku toho, kde to už "neposkákat". Tak přeji štěstí a důvěru, sledováním ostatních nic nezískáte. :) Rozmyslete si tedy, než napíšete další email s prosbou o pomoc.

Komentáře rss

Pokud hledáte službu či máte dotaz mimo téma článku, využijte prosím sekci Nabídky / poptávky.


Nebyly přidány žádné komentáře.