Kategorie: Blog

Bez mobilního telefonu být můžu!

Dnešní společnost nás nutí být stále napříjmu a dostupní. Nejsnadší prostředek, který nám vše ulehčí je bezesporu mobilní telefon. Mnozí jsou otroci tohoto vynálezu, chvilky bez "krabičky" jsou pro ně utrpením a strachem. Já jsem si řekl dost!

Autor: KdoSiOdJinud | Vydáno: 26.1.2009 14:37 | Přečteno: 10598x | Komentářů: 0
Mobilní telefon v mé kapse je jak trojský kůň nasazený protivníkem. Dává možnost komukoliv v jakoukoliv chvíli mě kontaktovat a tím mi rušit soukromí život. Jistě - situaci by mohl řešit služební telefon, problém je v tom, že nechci být dostupný pro nikoho. Když už chci s někým mluvit tak buď tváří v tvář, nebo pokuď možno pomocí Skypu / MSN...

Mé řešení není určitě obvyklé, ale poslední dobou se mi osvědčuje. Telefon u sebe nosím stále, většinu času ale vypnutý a uložený v tašce. Překvapivě mi vydrží baterie i týden bez nabijení a když se vybije? Není to problém, za dva tři dny ho opět "píchnu" do sítě a nabiji...

Největší problém je rodina
- ano, je to tak - často se stává, že mě "kontrolují", shánějí atd. Rodinné věci řešit přes icq nebo skype je nemožné. Nikomu z rodiny se nelíbí má telefoni abtinence. Situace zatím není dořešena - asi jediný důvod proč telefon zůstává v tašce.

Tím se dostáváme opět k tomu jak jsme společností nuceni být stále dostupní, ať chceme nebo ne! Být bez telefonu je krásný pocit, neznamená to ale že jsem už závislý?

Komentáře rss

Pokud hledáte službu či máte dotaz mimo téma článku, využijte prosím sekci Nabídky / poptávky.


Nebyly přidány žádné komentáře.