Blog rss


Jak rozjet vlastní firmu

Stát sice deklaruje, že pro podnikatele a zejména začínající dělá maximum, ale skutečnost stále pokulhává za potřebami. Jak se říká „každý začátek je těžký“. Při rozjezdu nové firmy to snad platí dvojnásobně.

Jak rozjet vlastní firmu


Jak vydělat peníze. Hm, co třeba affiliate?

Z podnikání on-line jsem tu už popsal celkem dost věcí. Počínaje dělnickým tvoření webů přes vytváření lead generation stránky, provoz eshopů až po provoz CRM a jeho poskytování potencionálním kupcům. Co jsem ale sám zatím jen testoval a nikdy se na toto téma příliš nerozepsal je affiliate. Tak dnes to "načneme"...

Výdělek pomocí affiliate


FPV létání - Maxi Swift, stavba 2.část

Po vybraných komponentách v předchozím díle vám v dnešním textu popíši samotnou realizaci křídla. Stavba má spousty úskalí a uliček, ve kterých jsem i přes snahu mít vše odpřemýšlené, našel ty slepé. Třebas vám text pomůže při rozhodování se či zvolit tu či onu metodu při stavbě. Tak jdem do toho... :)

FPV Benešov - MaxiSwift


FPV létání - Maxi Swift, stavba 1.část

Před nějakou dobou jsem se tu zmínil, že stavím quadcoptéru a chystám se natáčet FPV lety. Bohužel času málo, lety krátký, pády drahé a opravy moc zdlouhavé (z číny sem to pořád trvá pár týdnů) a tak jsem se rozhodl postavit si něco akčnějšího, něco co bude méně náchylné na poruchy a vydrží to ve vzduchu déle. Rozhodl jsem se pro Delta křídlo!

FPV Benešov - MaxiSwift


MBA - klíč pro získání praktických dovedností v managementu

Mba je celosvětově uznávané studium, které vás po absolvování zařadí mezi velmi schopné manažery. V porovnání s vysokou školou, je tento obor mnohem více přizpůsobivý z hlediska časového horizontu. Distanční forma vám dovoluje větší časovou flexibilitu a rozvržení si učiva tak, jak vám bude nejvíce vyhovovat.

MBA studium


Různorodost podnikových informačních systémů

V mnoha firmách se používá mnoho řešení, mnohdy firmy používají své vlastní informační systémy, jindy zas sáhnou po hotovém řešení. Jak vybrat ten správný informační systém a zbytečně nešlápnout vedle? V minulém článku jsme se řešili jak rozjet podnikání on-line, nyní si povíme jak nastavit firmu tak, aby fungovala.

Podnikové informační systémy


Jak rozjet on-line business bez znalosti programování?

Globalita internetu, ač není taková jak si mnozí rádi namlouvají, nahrává k myšlence začít podnikat on-line. Zákazníků pak máme přeci neomezeně, z celého světa a udělat tak požadovaný počet objednávek (samozřejmě s ohledem na typ a ceny zboží) nemůže být problém udělat. Pojďme si ukázat náhled na některé ze způsobů výdělku on-line.

Podnikání on-line


Nebojte se podnikání a získejte svobodu | 1.část

Rozhodl jsem se tak nějak sepisovat postupy na různé části podnikání. Postupy chci časem doplňovat a třebas i psát závěry co bylo výhodné a co naopak ne. Tento díl bude o nakopnutí nové firmy / živnosti a uvedení ji na trh tak, aby jsme získali první zákazníky a reference.

Vlastní podnikání


Otestoval jsem e-shop vytvořený během 2 minut - jak dopadl?

Ano je to tak, po dlouhém potkávání se s diskusemi o systému atomer na webtrhu a podobných webech jsem se rozhodl jej vyzkoušet.

Atomer.cz


Oprava notebooku aneb jaký servis je vhodný

Po delší době se vracím k tématu opravy mého "dědečka", mého prvního notebooku. V minulém článku jsem se zmínil o řešení, které pravděpodobně uskutečním. Jak taková oprava/repasování notebooku probíhá? Čtěte dále...

Wordpress


Wordpress a problémy s FTP na localhostu

Spousta z Vás co pracují s Wordpressem má své testovací rozhraní na localhostu. Já to tak mám také a protože se rád dělím o poznatky a nové fičury na různých forech, sem tam mi příjde i otázka právě na wordpress do emailu nebo na FB. Dotazy na FTP na localhostu se začaly množit a proto vzniká tento rychlý post pro rychlejší vyřešení.

Wordpress


Vybírám vhodný pracovní stůl

Po minulém díle o levném tisku pro menší "firmičku" se dostáváme k dalšímu bodu mé mini pracovny a to ke stolu. Tak se na to jdeme podívat.

Pracovní stůl


Tisknu hodně a draze, chci tisknout více a levněji

Kdo by to byl čekal, ale zavařil jsem tiskárnu - nepíšu seminárky do práce, nedělám bakalářu ani nic podobného. Prosto pouze pracuji a tisknu všechny ty byrokratický náležitosti, kterými nás náš vlastní systém doslova zavaluje. Hold, musím vybrat o stupeň lepší tiskárnu...

Tiskárna HP


Ideální stahovací server: Co by měl umět?

Jak si vy sami představujete ideální stahovací server? Co by vám měl umožnit, jaký komfort by měl nabízet? Zkusíme se na celou problematiku podívat z co nejvíce úhlů.

Staré hry


Staré logické hry aneb procvičte si mozkové závity

Jedním z herních žánrů, kterým se daří a dařilo mezi českými vývojáři, jsou hry logické. Má to svůj smysl, protože v době českého PC pravěku nebylo na nějaké Doomy dost peněz, ani schopností. V dnešním přehledu nejlepších starých logických her proto najdete hned tři české zástupce.

Staré hry