Kategorie: Hacking

Česká pošta a dopis bez známky - jak to dopadlo?

Určitě vás někdy napadlo, co se stane s dopisem nebo balíkem, když na něj zapomenete dát známku. Já sám jsem čekal ledacos, ale výsledek mě opravdu překvapil.

Česká pošta

Autor: KdoSiOdJinud | Vydáno: 10.10.2013 22:16 | Přečteno: 34672x | Komentářů: 0

Zkušenosti s Českou poštou, aneb testujeme

V současné době objednávám velké množství zásilek ze zahraničí a mnohdy se tu v naší dědině dostanou do spárů České pošty, to se mi moc nelíbí neb některé praktiky, které tato společnost praktikuje, jsou mi silně proti srsti.

Napadlo mě vyzkoušet různá specifika co u přepravovaných zásilek mohou nastat. Ptát se zaměstnanců pošty co se stane když na balík zapomenu uvést to či ono je naprosto zbytečné (každý má svůj příběh, své zloduchy a zachránce). Proto budu provádět malé testíky a uvidím chování České pošty v reále. Jak dopadne? Posuďte první test sami...

Česká pošta, 1.test - dopis bez známky

Jako první testík jsem si zvolil nejtriviálnější případ, záležitost, která se může stát každému. Je to obyčejný dopis vhozený do schránky bez poštovní známky. Abych to pro začátek poště zjednodušil, napsal jsem na obálku i adresu odesílatele (standartně vlevo nahoru). Dopis vypadal nějak takto:

Vtipné, obálku každý zná a adresy prošly cenzurou :)

Výsledek experimentu

Po vhození dopisu do schránky v pátek večer v Praze, jsem čekal několik různých výsledků:

    Dopis...
  • se ztratí
  • doručí pošťačka a bude chtít zaplatit známku
  • zůstane na poště a příjde mi výzva pro uhrazení známky
  • vrátí se na adresu odesílatele

Co by jste čekali vy? Já dával největší šance poslednímu bodu a proto jsem jako adresu odesílatele napsal svou adresu. Dopis by tak dorazil zpět /čtěte tam kam jsem chtěl/. Výsledek mě však zaskočil. Dopis dorazil v pondělí na adresu na kterou měl dorazit, na místě kde má být známka jsou razítka pro znehodnocení známky atd... jen ta známka chybí. Pěkné :)

Závěrem

Česká pošta překvapila, namísto tahanic, abych dopis získal zpět, vše bez řečí doručila a cenu známky neřešila. A to se známým heslem dnes podáno, zítra dodáno. Prvním testem prošla na jedničku.

Máte nedobré zkušenosti s Českou poštou? Napište do komentářů situaci, vyzkouším ji.

Tímto článkem nikoho nenabádám k podobným experimentům, sám jsem byl připraven dopis převzít vůči protiplatbě pošťačce, bohužel nedala příležitost.

Komentáře rss

Pokud hledáte službu či máte dotaz mimo téma článku, využijte prosím sekci Nabídky / poptávky.


Nebyly přidány žádné komentáře.