Kategorie: Blog

Číslo v mobilu pro pomoc | In Case of Emergency

Dopravní nehody jsou na denním pořádku a v dnešní době nemůžeme jednoduše říci, že se nás to netýká. Kam mají volat záchranáři v případě, že nás najdou někde potlučené v troskách auta nebo jiné v nepříliš závidění hodné situaci? Mnohdy informace od našich blízkých mohou zachránit život a to NÁŠ!

Autor: KdoSiOdJinud | Vydáno: 22.11.2009 19:53 | Přečteno: 15510x | Komentářů: 0

O co jde?

Záchranáři a zdravotníci si všimli, že při dopravních a jiných nehodách mají zranění při sobě obyčejně mobilní telefon. Při záchranných akcích však cizí osoby nevědí, koho z dlouhého telefonního seznamu mají kontaktovat.

... a proto

Personál záchranné a rychlé zdravotní pomoci proto navrhuje, aby každý měl v telefonním seznamu rozpoznatelný seznam kontaktních osob pro případ nouze. Mezinárodně uznávanou zkratkou je ICE (In Case of Emergency, tj. v případě nouze).

Co ICE skrývá?

Pod tímto jménem bychom ve svém mobilním telefonu měli uvést telefonní číslo a osobu, kterou v případě nouze může kontaktovat policie, záchranná služba nebo hasiči. Pokud chceme jako nouzový kontakt uvést více osob, použijeme ICE1, ICE2, ICE3 atd...

Proč?

Je to jednoduché a nic to nestojí. Přitom to může zachránit život. Vaši příbuzní mohou lékaře informovat o vašich nemocech a lécích, které užíváte, a tím podstatně usnadnit poskytování první pomoci.

Zdroj: řetězový mail co po dlouhé době zaujal

Komentáře rss

Pokud hledáte službu či máte dotaz mimo téma článku, využijte prosím sekci Nabídky / poptávky.


Nebyly přidány žádné komentáře.