Kategorie: IT

Co je to RSS a k čemu je to vlastně dobré?

RSS - systémy pro čtení novinek z obsahu webů. Většinou se jedná o weby kde se obsah přidává velice často tzn. blogy/zpravodajské servery atd... Ovládněte rss i vy a užívejte si života bez námahy, informace přímo k vám až pod nos...

Autor: KdoSiOdJinud | Vydáno: 13.1.2009 16:40 | Přečteno: 12198x | Komentářů: 0

Krásně funkci RSS pochopíte na seznam.cz, po vstupu na hlavní stránku seznamu vidíte pod názvy jednotlivých serverů (novinky.cz; sport.cz atd...) nadpisy nejnovějších článků - a to je přesně ono!

Jak rss využijete vy? Jednoduše se přihlásíte k odběru pomocí jednoduchého zaškrtnutí v rss zdroji ( zde ), pak se vám ale rss zpravodajství přidá podobně jako záložka oblíbené - s tím rozdílem, že se bude aktualizovat...

Lepší zobrazení RSS zdrojů - ja osobně využívám seznam.cz, ale ne příliš jiné je to na google.com atd... Jak tedy na to:

1. krok - přihlaste se na svůj účet seznamu
2. krok - jste na mailu - přejděte na seznam - NEODHLAŠUJTE SE
3. krok - vpravo úplně nahoře je volba "nastavení" zvolíme "přidat obsah"
4. krok - v seznamu si můžeme navolit doporučené rss, my ale klikneme na "moje rss" skoro dole
5. krok - zadáme url kanálu rss, ta je:

http://www.kdosiodjinud.cz/remote/rss.php?tp=4&id=-1

6. krok - klikneme na přidej a už jen dole uložíme, po aktualizaci seznam.cz budeme mít mezi zpravodajsvím i kdosiodjinud.cz :o)

Je nutné se vždy přihlásit na svůj účet - ale když si přidáte rss více podle svých představ, určitě vám to ušetří mnoho práce při procházení jednotlivých webů.

Komentáře rss

Pokud hledáte službu či máte dotaz mimo téma článku, využijte prosím sekci Nabídky / poptávky.


Nebyly přidány žádné komentáře.