Kategorie: IT, Hacking, Pokusy s WiFi

Crack wpa / wep key i bez znalostí linuxu! - wifite

Chci Vám představit nástroj, který dává možnost prolomení wep a wpa keye i těm, co se v linuxu neorientují nebo ani z nějakého (nepochopitelného!) důvodu nechtějí. Nástroj wifite je utilita pro tzv.script kiddies, ale využijí ji i zkušení pro orientační rychlejší otestování okolních wifi při svých toulkách realným světem :-)

Autor: KdoSiOdJinud | Vydáno: 6.10.2010 18:44 | Přečteno: 85956x | Komentářů: 0

O programu

Utilita WIFITE je nadstavbou pro světem proslulý aircrack-ng - crackovat wifi pomocí této utility není těžké, ale WIFITE to ještě zjednodušuje. Použitím WIFITE se zbavujete přepisováním MAC adres, vybíráním typu útoku (pro SK ideál :-) ) nebo třeba přepínáním wifi do monitor modu. Ačkoliv jde o banality, vypsání příkazů nám zabere několik vteřin => WIFITE nám dá na výběr pouze možnosti. Zvolení se zadává číslem možnosti a crack ze strany "zdržování uživatele" je rychlejší.

Celé je to pěkné, jen mě možná trochu mrzí, že prolomení do méně zabezpečených wifi už zvládne úplně každý bez ohledu na to, jestli problematiku chápe nebo ne...

Instalace

Předpokládejme, že pracujete alespoň v live verzi linuxu (ideálně backtrack - má už všechny balíky až na wifite nainstalované).

Nástroje které jsou potřebné pro správný chod WIFITE:

  • macchanger - například zde
  • python - download např. zde
  • pyrit - download a průvodce instalací naleznete zde
  • aircrack-ng - download aktuální verze zde

...a určitě samotné WIFITE:

Doporučuji si na umístění kam si uložíme soubor wifite.py hodit link do bin, postup:

cd /bin/
ln -s /cesta/k/wifity

Osobně můj link vypadá takto:

ln -s /pentest/wifi/wifity/wifity

Wifity jsem si nakopíroval do adresáře pentest/wifi/wifity/ a uložil ho namísto "wifity.py" jako "wifity" - při uložení jako wifity.pl jsem musel neustále při volání programu psát wifity.py, ve scriptu je definován překladač, takže ubrání koncovky pro funkci némá vliv. Po přidání linku do bin můžeme využívat script "odkudkoliv".

Při prvním spuštění / zadání "wifite" v terminálu, nám script vypíše případné nedostatky - chybějící pyrit, macchanger atd... Zkrátka vše co jste zapomněli :-). Po doinstalování nedostatků můžeme už script plně vyůžívat.

Použití

...je snadné, po zavolání scriptu už pouze volíme jaká wifi se nám má nastavit do monitor modu, následně probíhá scanování okolních wifi, to přerušíme stiskem CTRL+C. Zadáme číslo wifi kterou chceme "loupnout" a wifite se do toho pustí, v případě, že chcete "loupat" wpa key, je třeba definovat slovník, který bude třeba pro finální rozlousknutí. Program si vše vyžádá (o tvorbě wordlistu na míru budu psát příště).

Postupně vidíme co script právě dělá a ve finále zda se podařilo klíč získat nebo ne, v případě louskání slovníkem je logické, že slovo nemusí ve slovníku být - pak máte hold touto metodou smůlu :-)

Po úspěšném cracknutí se key vypíše a uloží do souboru v aktuálním adresáři kde byl script spuštěn.

Tímto článkem nechci všechny příznivce aircracku přesvědčovat, aby přešli na tuto snadší nástavbu - ovšem mnozí tento nástroj ocení. Příjemnou zábavu :-)

- při používání můžete volit i více parametrů pro specifickou práci, jejich seznam naleznete například zde

Komentáře rss

Pokud hledáte službu či máte dotaz mimo téma článku, využijte prosím sekci Nabídky / poptávky.


Nebyly přidány žádné komentáře.