Kategorie: IT

Email bez registrace, chraňte se před spamem!

Chcete si nechat poslat od někoho email a nechcete, aby znal vaši emailovou adresu? Nechcete svou emailovou schránku vystavovat spamům a dalším špatnostem? A nebo potřebujete přijímat na email citlivá data a nechcete s nimi být spojováni!? Pokud patříte do jedné z kategorii tak čtěte dále...

Email bez registrace

Autor: KdoSiOdJinud | Vydáno: 9.1.2011 23:33 | Přečteno: 35778x | Komentářů: 0

Jak to funguje

Princip je prostý, jak už nadpis napovídá, není třeba se registrovat. Emailový účet se vytvoří jakmile na danou adresu příjde pošta. To znamená, že stačí poslat email cokoliv@mailinator.com a následně ho vyzvednout. Vyzvednutí probíhá pouhým zadáním emailu, na kterém poštu očekáváte - žádné hesla, nic. Tím pádem se můžete podívat například na adresu test@mailinator.com a uvidíte maily všech co zkoušeli jestli to opravdu funguje :-).

  1. nechte si poslat email na adresu cokoliv@mailinator.com
  2. přejděte na www.mailinator.com a zadejte mailovou adresu - po potvrzení se vypíše přijatá pošta

Přijaté emaily můžete mazat (také bez jakéhokoliv hesla) a proto mějte na paměti, že kdokoliv Vám může poštu smazat a také číst, proto je dobré při zaslání citlivějších informací email po přečtení ihned smazat.

Rychlost se kterou se email dostal do schránky je výborná, záleželo spíš na tom, odkud jsem mail posílal. Google mail prostřelil mail do schránky během 5s, natož seznam email s menším kalibrem střílel něco přes minutu - i tak si myslím, že rychlost je dobrá a tedy služba použitelná.

K čemu všemu je email bez registrace?

Využití se najde spousta, zde jsou některé z nich:

  • Ochrana před spamem při zadávání mailu na pochybných servrech
  • Ochrana identity při sdělování emailu neznámé osobě od které žádáme pouze pár emailů
  • Dovoluje vám použít narychlo jakékoliv jméno v emailu (např.jankuthan@mailinator.com), když se chcete vyhnout složitému popisování mailu (KD0S1OdDJ1NUD@seznam.cz) třebas pro zaslání hesla ze školní jídelny :-D
  • a spousta dalších

Služba není nová, nicméně já ji objevil až nyní, když jí bylo třeba. Princip je založen pravděpodobně na doménovém koši ze kterého se maily dají číst pomocí webového rozhraní. Nechť slouží...

Mailinator.com widget

Mailinátor nabízí widget pro weby, dovoluje vypisovat obsah zvolené schránky bez registrace, já zvolil obsah emailové schránky test@mailinator.com. Po kliknutí na mail se dostanete do "správy" emailu.

Shrnutí

V kombinaci Mailinatoru s Fake Mailerem můžete mít veškerou emailovou komunikaci absolutně anonymní a bez registrace :-)

Odkazy

Mailinator.com- anonymní příjem emailů bez nutnosti registrace mailové adresy

Fake Mailer- anonymní odesílání emailů bez nutnosti registrace

Komentáře rss

Pokud hledáte službu či máte dotaz mimo téma článku, využijte prosím sekci Nabídky / poptávky.


Nebyly přidány žádné komentáře.