Kategorie: Blog

Hledání servisu a oprava notebooku

Tuny hardwaru má doma snad každý, já se právě rozhodl to trochu zredukovat a co půjde tak zprovoznit.

PC servis

Autor: KdoSiOdJinud | Vydáno: 21.4.2013 22:51 | Přečteno: 20064x | Komentářů: 0

Notebook potřebuje opravu

Z celkem velké kopy hw jsem nechal pouze věci k programování jednočipů, pár pevných disků, co už odešly do křemíkového nebe (jejich vnitřnosti však pro mě skrývají krásné magnety :) ) a mimo jiné zbyla jedna stará Toshiba, můj první notebook.

Mé prvotní nadšení pominulo ve chvíli, kdy po zapnutí notebook nejevil žádné známky "života". Odešel do křemíkového nebe? Vůbec! Při zapojení přes adaptér notebook funguje, jen jak se zdá potřebuje opravu.

Zběžnou analýzou problému a otestování i zapůjčené baterie jsem došel k závěru, že problém bude v základní desce a jejím napájecím okruhu co se stará o nabíjení baterie. Jinými slovy, problém, co sám nedokážu vyřešit. Rozhodl jsem se zapátrat na internetu po servisech co se zabývají notebooky. Mezi těmi všemi jsem našel jeden, který mě zaujal (poskytuje primárně opravy notebooků) a proto bych tu o něm rád napsal pár řádek.

Jedná se o firmu Abax, servisní centrum

O firmě Abax se na internetu píše ledacos, začal bych asi zkráceným výčtem toho, co firma nabízí.

  • Servis NOTEBOOKŮ
  • Servis PC POČÍTAČŮ
  • Servis TISKÁREN
  • Servis UPS
  • Servis KAMER
  • Servis smartphonů a Tablet PC
  • Servis PROJEKTORŮ

Mě zaujala hned první možnost a to je servis notebooků a proč mě vlastně tento e-shop zaujal, i přes malinko komplikovanou navigaci na stránkách jsem našel hodně hardwaru k notebookům. Vybral jsem i pár kousků, co bych si objednal, zvažuji teď i využití servisních služeb a pro ušetření času i PC servis.

Abych nezůstal jen u pozitivních věcí, musím dodat proč váhám. Jako každou firmu jsem si i tuto proklepnul na heurece a shlédnul nějaké to hodnocení a nahlédl do diskuse. Zaujalo mě hned několik věcí. Jedna z věcí je negativní hodnocení v diskusi, druhá je pozitivní hodnocení v recenzích. Nebylo by to ani tak neobvyklé, kdyby při náhledu na uživatele co hodnotí a diskutují neodhalil malinké "faux pas". Převážná většina negativních komentářů je od anonymních a nebo prakticky nepouživaných profilů, naopak pozitivní komentáře jsou od ověřených uživatelů. Tento fakt mě potěšil a do jisté míry mě uklidnil. Uvidíme jak to dopadne. Snad mě PC servis z Olomouce potěší. :)

Závěrem

Po úspěšné debordelizaci jsem si konečně oddychl a řeším už jen jeden problém a to jest notebook. V následujícím týdnu jej firmě Abax svěřím a v budoucnu se s vámi podělím o zkušenosti, věřím, že vše dopadne dobře a získám tak opět kontakt na kvalitní servis.

Komentáře rss

Pokud hledáte službu či máte dotaz mimo téma článku, využijte prosím sekci Nabídky / poptávky.


Nebyly přidány žádné komentáře.