Kategorie: Blog

Ideální stahovací server: Co by měl umět?

Jak si vy sami představujete ideální stahovací server? Co by vám měl umožnit, jaký komfort by měl nabízet? Zkusíme se na celou problematiku podívat z co nejvíce úhlů.

Staré hry

Autor: KdoSiOdJinud | Vydáno: 17.9.2013 8:33 | Přečteno: 16375x | Komentářů: 0

Obsah

Samozřejmě, každý stahovací web stojí na obsahu, který nabízí. Když zůstaneme v rovině čistě legálního softwaru, bude nás zajímat hlavně aktuálnost a dostatek alternativ. Nechcete si přece stahovat rok starou verzi programu, nebo nemít na výběr a být odkázáni na program, který vám nevyhovuje.

Rychlost

Málokomu se chce registrovat, nebo platit, aby si mohl užívat stahování v neomezené rychlosti. Prvotřídní download portál by tedy měl nabízet i prvotřídní rychlost a to pro každého. Omezení by mělo být vždy na straně poskytovatele internetu jednotlivých návštěvníků. Máte 100 Mbit? Chtějte stahování touto rychlostí, šetří to čas i vaše nervy.

Vyhledávání

Ať už je na webu cokoliv, musí být také snadné se dostat k tomu, co zrovna potřebujete. Samozřejmostí by mělo být vyhledávání s inteligentním našeptávačem, které bere v potaz tagy, názvy i případné nepřesnosti, když uživatel přesně neví, jak se software jmenuje.

Ulozto.cz - nová alternativa, MůjSoubor.cz

To ale občas nestačí. Když jen víte, co by program měl dělat, ale netušíte, jak se jmenuje, nebo hledáte alternativu, využijete i logické rozdělení do kategorií. Jedině kombinace těchto dvou způsobů hledání poskytne maximální pohodlí i šanci, že najdete přesně ten program, který potřebujete.

Něco navíc?

To nejdůležitější pro funkčnost stahovacího portálu už jsme si shrnuli, ale to bychom byli ještě málo nároční. Jaké funkce by mohl obsahovat? Co třeba PC poradnu, kde vám poradí s problémy, které můžete v oblasti výpočetní techniky a softwaru mít? Nebo pravidelně vycházející články v magazínu na témata související se zaměřením portálu?

Podívejte se na stránku mujsoubor.cz a možná uvidíte, že toho od ideálního download serveru můžete chtít ještě mnohem víc a že nejde o žádnou utopii.

Komentáře rss

Pokud hledáte službu či máte dotaz mimo téma článku, využijte prosím sekci Nabídky / poptávky.


Nebyly přidány žádné komentáře.