IT rss


Soutěž o milion s T-mobilem nám finišuje

Není to tak dlouho, co jsem psal o soutěži pořádané společností T-mobile. V soutěži šlo o vytvoření návrhu na aplikaci, která zaujme co největší rozsah malých a středně velkých firem. Autoři této aplikace pak dostanou grant na propagaci a uvedení této aplikace na trh. Soutěž nám finišuje, tak se pojďme podívat na současný stav.


Jak "mít" vlastní úspěšný e-shop | 1.část

V dnešní době se opravdu moc rozmahá provozování e-shopů prodávající opravdu cokoliv. Tento trend podporuje především to, že získat svůj vlastní e-shop je opravdu jednoduché. Jak zhruba na to si nastíníme v článku.

Vlastní e-shop


T-mobile a soutěž pro vývojáře - vyhrajte 1.000.000 Kč

Máte nápad na startup a chybí vám finance? Máte dobré nápady a nebyli jste doposud oceněni? T-mobile dává příležitost vývojářům stát se partnery a prorazit tak v tvrdé konkurenci.

Soutěž o milion


Kde a jak provozovat své webové projekty?

Drtivá většina z těch co čtou tento web a nebo se sem dostanou přes vyhledávání vlastní weby. Ať už jsem tu řešil malé osobní blogy, firemní prezentace tak tu už byly i firemní prezentační stránky a nebo weby prodejní. Se zaměřením webu se mění také požadavky na kvalitu hostingu potažmo serveru na kterém je daná prezentace umístěna. Jak vidím rozhodování mezi hostingem, VPS, dedikovaným serverem nebo třebas server housingem?

Hosting, VPS, Server housing


Napsat FB status nebo komentář za někoho jiného?

Psát komentáře a statusy za někoho jiného? Žádný problém! Jestli jste byť na vteřinku uvěřili musím se pousmát :). Omlouvám se, ale věřím, že článkem nebude zas tak zklamaní.

Facebook phish


Jabber v konzoli/terminálu Ubuntu 12.10 (facebook, gtalk, apd.)

Pohybujete se rádi v terminále? Zdržuje vás grafické prostředí a máte rádi přehled o tom co se s aplikací zrovna děje? Nebo prostě jen chcete vyzkoušet jaké to je mít chat facebooku, svůj gtalk nebo prostě jakýkoliv jiný jabber účet ve správě v konzolové aplikaci? Sám jsem zkusil a dokonce i v terminále zůstal, jak na to?

jabber v terminále


Raspberry Pi jako domácí "miniServer" Apache

Již nějakou dobu mám u sebe doma Raspberry Pi a již od první myšlenky na objednání mělo předurčeno, k čemu bude sloužit. Raspberry Pi je díky své velikosti a spotřebě předurčeno k nejrůznějším bastlířským projektům, mně však v základu bude sloužit jako domácí "mini server". Jak na to?

Raspberry Pi - LAMP server


Vzdálená asistence pomocí Avast Free antivirus

Pracujete nebo se alespoň pohybujete v IT? Pokud ano, dáte mi za pravdu. Vaši přátelé mimo tento obor vám čas od času (jinak řečeno, spíše často) píšou nebo volají s prosbou o pomoc. Do nekonečna nastavujeme prohlížeče, instalujeme Javu, přidáváme kodeky a hledáme drivery. V dnešním článku se dozvíme, jak takto pomoci i nadálku bez toho, aby jsme museli vyrazit na mnohdy časově nehodící se návštěvu kamaráda.

Tellows.cz


Chceš vědět kdo ti volal? Tellows.cz!

Před nedávnem jsem psal článek, jak pomocí sociotechniky zjistit majitele předplacené SIM karty. V článku jsem se zmínil o službách, kde bežní lidé registrují čísla nevyžádaných hovorů a vytváří tak přehled pro ostatní. Jedna, dle mého názoru kvalitní, komunita vzniká i pro české telefoní spammery. Jedná se o tellows.cz!

Tellows.cz


Wifcom na cestě vzhůru, rozhovor s p.Houžvičkou (předsedou představenstva společnosti)

S poskytovateli internetu máme každý sem tam problém. Já jsem si toto trápení prošel viz. tento článek, ale nyní se problémy rapidně ztratili a jsem spokojený. Myslím si, že by z mé strany bylo vhodné udělat krok pro očistění firmy Wifcom, díky které jsem on-line. Rozhovor s předsedou představenstva společnosti WIFCOM a.s. Názory a cíle firmy, to jsou otázky které jsem pokládal.

Wifcom - recenze


Jak zjistit majitele telefonního čísla? (předplacené SIM)

V poslední době jsem se dostal do situace, kde jsem měl řešit anonymní emaily, SMSky z cizího čísla a také vystavený inzerát se soukromým telefonem. Do toho kamarádově malé dceři někdo začal posílat perverzní SMS a ani změna čísla nepomohla - čert nevěděl, kde je chyba. Jak jsme situaci řešili?

Jak smazat facebook


Jak deaktivovat/smazat/archivovat účet na facebooku?

Návodů jak deaktivovat facebook účet je spousta. Jak účet smazat se už píše méně, ale obrázků jak průběh deaktivace, archivace a úplného smazání probíhá je už pomálu, proto jsem se rozhodl přispět svým dílem a archivaci, deaktivaci a smazání poctivě naprintscreenovat a popsat. Snad se to bude někomu hodit :) byť jen ze zvědavosti.

Jak smazat facebook


Co je to ACTA, aneb cenzura svobodného internetu!

Ke stažení je česká verze smlouvy A.C.T.A., dále prezentační video a také výpis absurdit co ze smlouvy vyplývají a týkají se každého z nás! Nenechte se šikanovat zákony! Čtěte...

Anonymous Czech Republic


Anonymous Czech Republic narůstá

15.11.2011 jsem psal základní informace o hacktivistické skupině Anonymous. Popisoval jsem její fungování a základní myšlenky. Zmínka byla i o nevýrazném českém zastoupení, jak je toto zastoupení se svou silou nyní v době, kdy se zahraniční části skupiny začínají bouřit a sjednocovat ve větší míře? Čtěte dále...

Anonymous Czech Republic


Nastavení soukromí na FB - ty můžeš a ty zase ne!

V současné době má 90% uživatelů internetu svůj profil na sociální síti jménem Facebook. Někteří už dokonce mají nastavené striktně soukromí proti neznámým lidem a chrání se tak ukradení identity a podobným levárnám. Co ještě zas takovým standartem není, je nastavení správného soukromí pro jednotlivé seznamy našich přátel. Více o skupinách přátel a jejich nastavení v článku.

Facebook soukromí