Kategorie: Blog

Jak vydělat peníze. Hm, co třeba affiliate?

Z podnikání on-line jsem tu už popsal celkem dost věcí. Počínaje dělnickým tvoření webů přes vytváření lead generation stránky, provoz eshopů až po provoz CRM a jeho poskytování potencionálním kupcům. Co jsem ale sám zatím jen testoval a nikdy se na toto téma příliš nerozepsal je affiliate. Tak dnes to "načneme"...

Výdělek pomocí affiliate

Autor: KdoSiOdJinud | Vydáno: 20.6.2015 18:58 | Přečteno: 16080x | Komentářů: 0

Co to vlastně je affiliate?

Určitě znáte z větších měst takové ty naháněče do různých příjemných barů, kabaretů atp. jsou to lidé, co vás zastaví na ulici, dají vám pozvánku a řeknou vám, o co jde a jak to bude super. Po tom co vás zpracují vás dovedou až ke vchodu. Jsou to strašně obětaví lidé, takové práce s námi mají.

Vtípek je v tom, že podnik získal zákazníka, který tam utratí spoustu peněz. Část těchto peněz jde dohazovači, který vás přivedl. Toto je affiliate v reálném světě. :)

My jsme ale on-line podnikatelé, nás přeci žádný reálný svět nezajímá. Jsme nonstop zalezlí doma a snažíme se utrhnout kus z těch obrovských výdělků, co na internetu "prý" jsou. K našemu štěstí existují různé affiliate programy na prakticky jakékoliv zboží. Můžete se tedy rozhodnout doporučovat od vykrajovátek pro cukrářky až po nejvýdělečnější témata a těmi jsou zdravotní pomůcky, zdravá výživa, povinná ručení a na úplné špici půjčky. Pro jaký obor se rozhodnete je jen a pouze na vás, já mohu například zmínit kvalitní program od nejprovize.cz, jde o program "Perfect Money půjčky", kde za každou nově vyplacenou půjčku obdržíte vy jako doporučitel 700 až 1000 Kč.

Jak vytvořit affiliate web?

Chce si to nejdříve zodpovědět otázku, jak na web chci lidi přivádět. Odpověď na tuto otázku nám hodně napoví, jak vůbec web stavět.

  1. na web budou lidé primárně přicházet přes PPC
  2. lidé na web budou primárně přicházet přes organický traffick

To jakou variantu si zvolíme nám pomůže v otázkách, jak se webu věnovat po programátorské stránce (ano, mluvím o SEO v pravém slova smyslu).

Pokud tam budeme posílat davy lidí přes PPC, tak není úplně důležité mít vymakaná klíčová slova na webu, obsahové texty apd. web pak může být nasazen doslova za pár minut a vy nalitím peněz do PPC přivedete lidi, kteří prostě přijdou, vy je zaujmete, oni prokliknou na stránku, kde provedou konverzi (koupí to a to, sjednají to a to). Jednoduché, rychlé, pro rychlý a velký zisk pohodička a krása.

Pokud se rozhodnete nesypat peníze ani tak do PPC, jako spíš dostat web na přední příčky ve vyhledávání, tak vás čeká mnohem delší cesta k cíli. Je třeba vytvořit web, který bude psán s ohledem na SEO, tím myslím kvalitní description texty, kvalitní nadpisy, dost tematického unikátního obsahu atd... Tímto typem stránek se já rozhodně nezabývám, i když z dlouhodobého hlediska je to asi lepší. :)

Moje metoda nasazení affiliate webu

Jde o pár kroků, které máte splněné dejme tomu za 15 minut a jeden delší, který Vám zabere dalších 15 minut. Sečteno a podtrženo, za 30 minut můžete sledovat první konverze a zisky.

  1. registrace domény například na wedos.cz
  2. nasměrování domény na nějaký freehosting, mám oblíbený u endora.cz
  3. na endora.cz můžete jedním kliknutím nahodit redakční systém WordPress
  4. výběr šablony vhodné pro affiliate, z free šablon si s klidem vyberete
  5. v administraci například na nejprovize.cz si vygeneruji affiliate kod (nejprovize nabízí i řešení pro responzivní weby)
  6. kód vložíme do stránek na WP

...a nyní těch dalších 15 minut:

  1. textujte - napište prodejní texty, doplňte stránky s informacemi, co by mohly uživatelům chybět

Závěrem

Když už máte celý web rozjetý, zbývá jediné a to je spustit PPC na vaši stránku. Osobně pouštím do affiliate webů první peníze opatrně. Kampaň na FB za 1000 Kč, co přivede 200 uživatelů, je dobrý začátek pro kontrolu, jestli grafika funguje jak má a lidé proklikávají.

Po tom, už jen posíláte do kampaní více a více peněz, případně upravujete texty a grafiku.

Co dál?

V affiliate máte neomezeno možností, kam můžete pokračovat, ať už chcete opatimalizovat web více pro vyhledávače a začít lovit nové příčky, můžete také různými A/B testy zjišťovat, jaké z variant webu jsou lepší, můžete také experimentovat s typem uživatelů, které na web posíláte. Možností je tedy spousty a já se k některým z nich v budoucnu vrátím.

Tip na úplný závěr

Pokud chcete nasadit web né v rámci minut, ale v rámci vteřin můžete využít tzv. parkování domén, co nabízí také nejprovize.cz ve svých základních službách. Jedná se o to, že si koupíte doménu a tu nasměrujete na již existující weby, které nejprovize.cz provozuje. Vy se tedy o nic dalšího nestaráte a pouze inkasujete. Také můžete spustit PPC, ale s úpravami na webu počítat nemůžete.

Komentáře rss

Pokud hledáte službu či máte dotaz mimo téma článku, využijte prosím sekci Nabídky / poptávky.


Nebyly přidány žádné komentáře.