Kategorie: IT

Jsou tu vánoce! To zas bude spamů....

Nevím jak vám, ale mě každoročně příjde na vánoce extrémní množství spamů, jen se tomu smeji, ale víte že původce může být i docela tvrdě potrestán?! Čtěte dále.

Autor: KdoSiOdJinud | Vydáno: 23.12.2008 19:27 | Přečteno: 11017x | Komentářů: 0
Úřad pro ochranu osobních údajů by měl i u nás v Čr dohlížet a starat se o potrestání původce SPAMŮ / nevyžádané pošty...

Zdroj wikipedia:
Zákon byl vytvořen podle směrnice Evropského společenství č. 2000/31/ES. Spam definuje jako obchodní sdělení, což jsou všechny formy sdělení určeného k přímé či nepřímé podpoře zboží či služeb nebo image podniku fyzické či právnické osoby. Zákon řeší nejen internetový spam, ale také jiné formy elektronické komunikace (SMS, telemarketing).


Dále nám budou chodit přes vánoce hoaxi, definice zde:

Anglické slovo HOAX v překladu znamená: Falešnou zprávu, Mystifikaci, Novinářskou kachnu, Podvod, Poplašnou zprávu, Výmysl, Žert, kanadský žertík.

V počítačovém světě slovem HOAX nejčastěji označujeme poplašnou zprávu, která varuje před neexistujícím nebezpečným virem.

Příklady nejrozšířenejších hoaxu:

Z ICQ:
Pokud ti došla tato zpráva okamžitě ji přepošli všem co máš v ICQ seznamu protože se přes ICQ šíří virus přesně v 15:00 všichni co budou na ICQ Online budou nakaženi velmi nebezpečným virem neváhej a pošli to všem i těm co jsou OFFLINE protože by mohli být nakaženi oni

Pozor! Od 1.1.2008 bude ICQ placené. Uvedla to dnes společnost AOL (poskytovatel ICQ služby). Tomu můžete včas předejít, když pošlete tuto zprávu alespoň 15 lidem z vaší kontaktní listiny. Předem upozorňujeme, že se nejedná o žert. Po odeslání této zprávy 15 lidem dostanete na email (zadaný při registraci) informace o tom, že jste splnili podmínky pro další používání ICQ bez poplatků. Poznáte to i tím, že vaše ICQ květina zmodrá.

Lidská mysl je opravdu kreativní :o) Tak hezké Vánoce a nezapomeňte se pochlubit kolik vám čeho přišlo :o)

Odkazy:
www.hoax.cz

Komentáře rss

Pokud hledáte službu či máte dotaz mimo téma článku, využijte prosím sekci Nabídky / poptávky.


Nebyly přidány žádné komentáře.