Kategorie: Keyloggery, Hacking

Keylogger na principu odposlechu elektromagnetických vln

Pro odposlech stisknutých kláves na většinou cizím PC se používají tzv.keyloggery. Jsou to zákeřné programy a nebo klidně i část hardwaru připojená mezi klávasnicí a PC. Ale představte si, že je možné stisknuté klávesy odposlouchávat i bez jakéhokoliv programu nebo HW připojeného k cílovému PC. Jak? Měřením elektromagnetických vln vyzařovaných při stisku klávesy!

phishing heslo email

Autor: KdoSiOdJinud | Vydáno: 7.4.2011 21:05 | Přečteno: 16876x | Komentářů: 0

O projektu

Autoři projektu jsou Martin Vuagnoux a Sylvain Pasini, celý název akce je COMPROMISING ELECTROMAGNETIC EMANATIONS OF WIRED AND WIRELESS KEYBOARDS a vyskytuje se ve fázi nalezení 4 různých způsobů, jak odposlechnout stisky kláves na drátové klávesnici a to dokonce až do vzdálenosti 20metrů!

Martin a Sylvain testovali 12 různých klávesnic (drátových i bezdrátových) zakoupených v letech 2001-2008. Testování byly tedy podrobeny kousky připojené přes PS/2, USB ale i notebook! K překvapení všechny testované kousky jsou napadnutelné.

Princip

Nutno podotknout, že celý projekt je jak se zdá finančně limitován. Autoři tvrdí, že vše by šlo zrychlit a zdokonalit - což vzhledem k principu je nejspíš pravda.

Princip spočívá v měření elektromagnetických vln, které vyzařuje klávesnice v okamžiku stisky klávesy. Tyto elektromagnetické vlny jsou prakticky to samé, jako radiové vlny, které si běžně ladíte na rádiu :-), s tím rozdílem, že se podstatně liší frekvence a výkon je mnohonásobně menší. I takto malé záření je však měřitelné, a daným "signálům" lze přiřazovat jednotlivé klávesy. K odchyceným elektromagnetickým vlnám pak stačí přiřadit správnou klávesu a máme odposlech - obrana prakticky žádná. Klobouk dolů :-)

Stránky projektu kde naleznete více informací naleznete zde

Komentáře rss

Pokud hledáte službu či máte dotaz mimo téma článku, využijte prosím sekci Nabídky / poptávky.


Nebyly přidány žádné komentáře.