Kategorie: IT, Blog

Koupil jsem si binární hodinky | recenze + fotky

Již dlouhou dobu jsem pokukoval po doplňku, který by mě obohatil o znalost aktuálního času. Vytahovat vždy z kapsy telefon sice není problém, ale hodinky na ruce jsou zkrátka hodinky na ruce. Navíc by tento doplněk měl odrazit alespoň trochu vaší osobnost, co máte rádi a jací jste. Proto jsem hledal a našel hodinky binární.

Binární hodinky, recenze

Autor: KdoSiOdJinud | Vydáno: 10.7.2011 19:05 | Přečteno: 40505x | Komentářů: 0

Objednávka

První vyhledávání hodinek na internetu se odehrálo na portále heureka.cz, zde jsem našel vzhledově přesně ty, které se mi líbily a smířil se s cenou, která se ve všech obchodech pohybuje okolo 2500 - 3000,- Portál heureka.cz má vlastní systém hodnocení obchodů a tak jsem si zvolil při stejných cenách e-shop hodinky.cz, kde mě zaujala doprava zdarma do druhého dne (pomocí přepravní společnosti PPL).

Jak psali, tak se také stalo - další pracovní den mi přepravce PPL volá v 6:30, že hodinky vyváží z depa a očekávaný příjezd k předání je v 9:00. Natěšený sleduji na internetu každé odpípnutí mého balíčku a jeho rychlý posun směrem ke mně. Přepravce se ale pletl! Příjezd nebyl v 9:00, ale v 9:10! Jaká to tragická událost. Takže s vypravením hodinek od e-shopu a přepravou PPL jsem 100% spokojený, není jediná věc, co by se dala vytknout.

Přebírám balíček o rozměrech 17x17x12cm a váze 0,65kg, natěšeně si ho odnáším domů. Doma rozbaluji balíček, který je napěchovaný letáky na další a další hodinky (moc nechápu tuhle raklamu, když jsem si právě jedny koupil) a v kvalitní bublinkové folii menší krabičku s dárkovým balením hodinek. U hodinek nacházím záruční list, manuál v několika jazycích a (světe div se) dokonce i vytištěný český návod. Hodinky tedy dorazily z e-shopu hodinky.cz v perfektním neporušeném stavu hezky zabalené. Se zabalením jsem tedy opět 100% spokojený.

Hodinky z blízka

Rozměry

Hodinky po vybalení z plechové okrasné krabičky vypadají velice bytelně, velikostí jsou padnoucí na ruku, trošku jsem se bál, aby nebyly příliš vysoké, ale výška 13mm je v pořádku přijatelná a nijak omezující. Šířka hodinek je 40mm, pro lepší představu jsem na jedné z fotek dal porovnání s mincí.

Vzhled pouzdra hodinek

Vzhled hodinek je velice elegantní, diplomatický, může za to materiál, kterým je chirurgická ocel. Hodinky se hodí k saku, ale i pro běžné nošení. Z pravé strany z pohledu "displeje" jsou dvě vystouplá tlačítka, jedno slouží k nastavení hodinek a druhé k rozsvícení času. Pro někoho jedna z nevýhod, hodinky jsou standartně zhasnuté a pro přečtení času je třeba stisknout tlačítko. Detail tlačítka je opět na fotkách, mé obavy z "vůle" tlačítka a jeho vykloktání jsou dle mého názoru zbytečné, tlačítka drží pevně, mačkají se příjemně a jakákoliv vůle při stisku je tak zanedbatelná, že bez podrobného a jemného zkoumání si jí ani nevšimnete.

Pásek

Pásek hodinek je z kůže. Přasky vypadají stejně jako hodinky velice bytelně a logo firmy 01 dává celé eleganci poslední punc.

Displej

Asi nejožahavější téma hodinek je displej. Čas je zobrazován v binárním kodu (hodiny pomocí 4bitů/diod, minuty pomocí 6bitů/diod). Logickou 1 značí bíle zářící dioda a naopak nezářící značí 0. Záměrně nepíšu svítící/nesvítící, protože vidět jsou stále všechny diody. Je to z důvodu orientace na displeji v noci, kdy by jste nemuseli mít úplně přehled o tom, jestli ta či ona dioda je na první či druhé pozici. Zářící diody jsou na hodinkách vidět zřetelně, ale za jasného slunečného dne uprostřed léta (jako bylo právě včera :-D) je nutné si hodinky přistínit rukou. Zajímavý efekt mají sluneční brýle, za jasného letního dne nevidíte tak zřetelně diody, ale s brýlema naopak úplně krásně.

Pro mě to není překážka, pro nikoho by mohla být. Další překážkou nebo naopak lákadlem je samotné binární vyjádření, znalý člověk koukne a vidí. Pro neznalé jsou na displeji pomocná čísla (8,4,2,1 pro hodiny, 32,16,8,4,2,1 pro minuty), která stačí u zářících diod sečíst a máte aktuální čas. Hodinky bych důrazně nedoporučoval lidem, kteří mají problémy s matematikou. Pak by se přečtení času mohlo protáhnout na dlouhé vteřiny, u některých možná minuty :-D.

Klady

  • elegance, luxusní vzhled
  • bytelný výraz hodinek
  • binární zobrazení času
  • celkově kvalitní spracování
  • použité materiály
  • hezká dárková krabička

Zápory

  • při ostrém světle nutnost stínit displej
  • poměr cena / funkce (hodinky zobrazují pouze hodiny 0-11 a minuty 0-59 )
  • nutnost mačkat tlačítko pro aktivaci displeje
  • vodotěsnost pouze do 3ATM (30metrů), tato vodotěsnost je často zmiňovaná jako "nevodotěsné"

Shrnutí

Hodinky jsou pro nadšence do it/elektro/atd... Rozhodně nejsou ideální pro někoho, kdo nemá šajn co znamená dvojková soustava a neovládá matematiku, osobně jsem rád, že jsem si je pořídil. Obchod hodinky.cz mě překvapil rychlostí, spolehlivostí a českým návodem, díky kterému nebyl problém hodinky seřídit. Přeci jen jsem měl strach, aby nepřišel jiný typ nebo třebas světle hnědý řemínek. Celková spokojenost 100%!

Komentáře rss

Pokud hledáte službu či máte dotaz mimo téma článku, využijte prosím sekci Nabídky / poptávky.


Nebyly přidány žádné komentáře.