Kategorie: Blog, Lockpick

Lockpick | odemčení FAB není problém - začínáme

Odemknout zámek bez použití klíče? Ano - není to těžké, nabízí se hned několik možností na to. Musíme si však uvědomit, že existuje mnoho úhlů pohledu na lockpick. Můžeme jej brát jako luštění hlavolamů, ale naopak taky jako způsob jak si realizovat bohatstvi nelegální cestou což nedoporučuji....

Autor: KdoSiOdJinud | Vydáno: 17.2.2009 18:28 | Přečteno: 122652x | Komentářů: 0

Co lockpick znamená?

Lockpickem se rozumí nenásilné odemknutí zámku bez použití originálního klíče (rozumí se klíč kterým se zámek otevírá běžně).

Jaké je potřeba vybavení?

V pokročilejším stadiu už nebudete potřebovat na obyčejné zámky nic jiného než dvě sponky, to však neplatí pro začátečníky. Jako základní sadu paklíčů je vhodné si vyrobit alespon tři nástroje a to takovéto:

... a samozřejmě tension wrench, to je jakési "L"ko pomocí kterého zámkem otočíme.

Nástroje je možné zakoupit na internetu, ale doporučuji si vytvořit své vlastní, s trochou zručnosti si vyrobíte přesně to co potřebujete a vznikne mezi vámi a nástroji jakýsi vztah, kalená ocel se přeci jen nepiluje dobře - tak tedy k výrobě.

Jak vyrobit nástroje?

Jako první vyřešíme otázku materiálu, vhodný je tvrdý, né však křehký. Z praxe zjistíme, že jsou ideální plátky z pily na železo nebo ocelové štětiny z metacich strojů (při metání se štětina utrhne a můžeme ji najít u krajnic).

Postup z pilky: Jako první vložte plátek do svěráku aby koukali jen zakalené zuby, to jest ta tmavší část, vodorovně pak tuto část uřízněte - je-li pilka oboustranná tak plátek otočíme a akci opakujeme :o). Máme tedy polotovar, destičku oceli na kterou doporučuji obkreslit lihovkou. Šablonu některého z nástrojů máte ke stažení zde. Nyní pilníkem dopilujeme žádaný tvar, rukojeti můžeme ještě vylepšit smršťovací bužírkou, stojí pár korun a nástroj pak vypadá lépe a hlavně se lépe ovládá.

Výroba tension wrenche: Postačí nám pro základ ohnutý hřebík, kterému vyklepeme kratší část "L" do "obdelníčku", nástroj poslouží k otáčení zámku. V praxi pak poznáte, že na různé typy májí učinnost různé tension wrenche, dlouhy průžný, krátky tvrdý atd. vyrobíte si jich zajisté víc.

Nástroje mám, co teď

Nyní je čas na to si najít svůj zámek a začít zkoušet, pro začátek nedoporučuji FAB spíše nějaký visací s méně stavítky.

>Techniky otevírání - lepší / horší - těžko říci

Postupné zamačkávání stavítek: Tato technika je učinná, ale zdlouhavější. Cílem je zamačknout stavítka do správné polohy a to ve správném pořadí. Zasadíme tension wrench zlehka (opravdu zlehka) na něj tlačíme ve směru otáčení zámku a hookem odzadu pomalu zamačkáváme stavítka, když ucejtíme pootočení wrenche nebo zaklapnutí stavítka jdeme na další, tato metoda chce trpělivost, cit a zkušenosti!
Rating, masírování: Jak je z názvu zřejmé, budeme "masírovat" stavítka pomocí nástroje half diamont. Zasadíme wrench, jemně tlačíme ku směru odemčení. diamontem přejíždíme po stavítkách dozadu a zpět, při každém tažení ven ze zámku o krapet přitlačte. Takto masírujte až do úplného zatlačení, jakmile zatlačujete již všechny stavítka na max je to špatně! Začněte znovu a změňte sílu, kterou působíte na tension wrench...

>Tipy a triky

  • při otočení některých zámků o 180stupňů se zámek zasekne, namasírujte opačnou stranu stavitek a je po problému
  • při vypichování stavítek hookem začněte vzadu u posledního stavítka
  • je lepší mít vícero velikostí jednotlivých nástrojů
  • nikdy nevytvářejte nástroj podobný háčku nebo šípu, zasekl by se :o)
  • mějte trpělivost
  • pamatujte, že lockpick má mnohem více možností, hlavolam co nerozluštíte dnes, rozlousknete zítra
  • zkuste si vygooglit: vibrační planžeta, bumkey

Ukázka ratingu:

Odkazy

- balík šablon na výrobu planžetek

- zde si můžete nástroje koupit

Komentáře rss

Pokud hledáte službu či máte dotaz mimo téma článku, využijte prosím sekci Nabídky / poptávky.


Nebyly přidány žádné komentáře.