Kategorie: Blog

Makléř - rady pro každého zcela zdarma, ale lidi se bojí

Co si představíte, když se řekne "makléř"? Zeptal jsem se pár lidí z okruhu přátel a dozvěděl jsem se, že je to "týpek v kravatě", "chlápek z burzy" atd... Co mě překvapuje je všeobecný názor a zaujatost proti makléřům/finančním poradcům, proč? Pokusím se to rozlousknout v následujícím článku.


Autor: KdoSiOdJinud | Vydáno: 7.8.2009 0:19 | Přečteno: 15125x | Komentářů: 0

Proč se vyplatí využívat služeb makléřů a jak najít toho správného?

Kdo je to makléř/finanční poradce

Makléř je člověk zprostředkovávající obchody nebo dohody. Největší přidaná hodnota makléře je jeho nezávislost z které pramení jeho široká škála možností, které může nabídnout.

Proč jej vyhledat a co čekat

Jak je každému určitě známo, český finanční trh pase nespočet finančních institucí, ať už se jedná o banky, pojištovny nebo třeba o burzu v Praze. Každá z těchto institucí vnáší do tohoto systému nespočet nabídek, které jsou velice často obnovovány a měněny. Zákonitě tedy platí, že člověk bez zájmu o tuto problematiku nemá ani tu nejmenší šanci se v dané oblasti chytit, a to ani v případě, že to nutně potřebuje! (např. při zřizování pojištění, výhodné hypotéky, atd...)

Většina lidí, která se dostane do situace, kdy potřebuje poradit (uvedeme si příklad s hypotékou) vyhledá nejbližsí banky, případně koukne na internet po úrokových sazbách a konzultuje hypotéku v dané bance. Není se čemu divit, že zaměstnanci banky hypotéku vychvalují a zdá se, že je nejlepší na světě - ale uveďme si co se děje.

Zaměstnanci banky jsou placeni za zprostředkovaný obrat bankou, za každou smlouvu mají peníze - ale smlouva musí být od banky kde jsou zaměstnáni, doporučí tedy cokoliv, ale ne od konkurence (i když by byla třeba výhodnější). Nezávislý makléř ale není vázán na toto omezení a může vám zprostředkovat jakoukoliv nabídku a díky svému obzoru má k dispozici celý finanční trh, v případě společnosti u které pracuji já jsem placen z obratu od ČNB (klient nikdy nic neplatí).

S čím vám makléř (já) může například pomoci

 • zajistí finanční přípravu na bydlení, případné rekonstrukce
 • zajistí vaše příjmy v případě rizik (nemoce, nezaměstnanost atd..)
 • velice aktuální téma důchodová reforma se týká také už i Vás (je vám 25let a neřešíte důchod, budete litovat)
 • zabezpečení dětí
 • zvýhodnění vašich stávajích peněz
 • všemožné i nemožné pojištění
 • zvýhodnění při odvádění daní
 • přípravu na vaše investice (dovolené, koupě auta, atd...)

Shrnutí výhod makléře

 • nezávislost na finančním trhu
 • osobní přístup ke klientům
 • zaměřenost
 • možnost čerpat výhody své zaměstnávající společnosti

Nevýhoda

 • možnost narazit na "nesprávného" to pak rychle ruce pryč

Zaujetí proti makléřům obecně

Při práci jsem si nemohl nevšimnout, že spousta lidí je zaujatá proti finančním poradcům a makléřům všeobecně. Nechápu přesně tento postoj, v jiných zemích je zcela běžné mít svého finančního konzultanta a řešit s ním své problémy. Bohužel u nás převládá názor, že finanční konzultanti jsou chlápci kteří "opruzují" na náměstí, chodí po zvonkách a obtěžují, snaží se vnutit kde co jen aby z toho měli provizi. Ne tak to opravdu není, alespoň né u společnosti kde pracuji já (záměrně nepíšu název, obraťtě se prosím případně na icq 204-324-253 pro bližší informace). Já pracuji na systému doporučení, který je ke klientům vstřícný a nevnucuje se.

Další položka, proč jsou lidé zaujetí, je již prožitá situace s podobným makléřem. No co na to říci, služby makléřů jsou pro vás zdarma a je jen na vás, jestli si po první schůzce makléře vyberete nebo ho pošlete pryč. Já osobně při snaze být dobrý makléř se nevnucuji, věřím že při správném vysvětlení problematiky klient pochopí, že mu mohu kvalitně pomoci, když na to nepříjde sám - má hold smůlu.

Musíme si uvědomit, že v této oblasti pracuje velké množství lidí, bohužel dost z nich jsou vejrostci co si chtěji přivydělat a myslí si, že okecají každého bez jakékoliv znalosti problematiky, ti pak špiní pověst společnosti a vznikají problémy a přesně v tu chvíli je na řadě správný výběr makléře z vaší strany, ze strany klienta.

Závěrem o makléřích

Tato práce jde stejně jako každá jiná "šulit" a nebo dělat zatraceně dobře, je jen na makléři jakou cestu si vybere. Osobní názor je, že dobrá práce nikdy není na škodu. Proto budu doufat, že si český národ pomalu uvědomí, že výběr svého finančního poradce a následná spolupráce s ním není vůbec na škodu, ba dokonce se to vyplatí.

Kontakty

Email: JanKuthan{zavináč}email.cz
ICQ: 204-324-253
Jabber: 204324253@qip.ru

Telefoní číslo záměrně neuvádím, při kontaktu emailem se můžem dohodnout a zavolat si.

Jaký je Váš osobní názor na makléře? Máte nějaké zkušenosti?

Komentáře rss

Pokud hledáte službu či máte dotaz mimo téma článku, využijte prosím sekci Nabídky / poptávky.

Jméno
Předmět
Váš email
Kontrola Napište: NoSpam
Text
b i url img code   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Nebyly přidány žádné komentáře.