Kategorie: Blog

MBA - klíč pro získání praktických dovedností v managementu

Mba je celosvětově uznávané studium, které vás po absolvování zařadí mezi velmi schopné manažery. V porovnání s vysokou školou, je tento obor mnohem více přizpůsobivý z hlediska časového horizontu. Distanční forma vám dovoluje větší časovou flexibilitu a rozvržení si učiva tak, jak vám bude nejvíce vyhovovat.

MBA studium

Autor: KdoSiOdJinud | Vydáno: 29.1.2015 22:18 | Přečteno: 13556x | Komentářů: 0

Jedině s MBA získáte nové vědomosti, které zakomponujete do praxe. Probírané učivo se dá aplikovat na státní a soukromé sektory podniků, firem i jiných institucí. Pokud se tedy nad tímto faktem zamyslíte, je pro vás studium MBA zřejmě výhodné (je v češtině, stačí k němu vzdělání 1.stupně vysokých škol - Bc., ale může být přidělena i výjimka).

S MBA máte náskok před ostatními

S titulem MBA se dokážete lépe zadaptovat a také přispět svými znalostmi k chodu firmy téměř okamžitě. Tím pádem se stanete atraktivnějším i v očích toho, koho máte zaujmout. S MBA se vám bude v profesní dráze opravdu dařit. Dokážete se prosadit, protože ze studia víte, že vám nesmí chybět sebevědomí. MBA vás nasměruje tak, že předčíte očekávání vašich nadřízených.

Možná to budete právě vy, kdo za pár měsíců bude někomu diktovat, jakou práci má udělat. Z vás vyroste zkušený manager o dost rychleji, protože zkušený tým lektorů vám pomohou rozvinout váš potenciál na základě zkušeností a ne učebnicových definic. Málokterý student z vysoké školy by vás mohl svými znalostmi ohrozit. On se sice naučí fakta, ale v praxi za vámi bude značně pokulhávat. Je to i logické, protože se nenaučil řešení v určité modelové situaci, ale jen z nějakého předpokladu. Jste v nevýhodě, pokud jste tímto studentem právě vy. Nicméně se dá pokračovat ve studiu MBA, abyste se mohl ve svém oboru zdokonalit a prohloubit své vědomosti o to, co je v dnešním světě nejžádanějším (praxe).

Náskok, který před ostatními získáte, sice není úplně zadarmo, ale berte to tak, že distanční formu studia vám nabídnou opravdu málokde. Navíc se seznámíte s novodobými trendy, aniž byste museli znát, to staré, co se učilo dříve. MBA totiž mění učivo vzhledem k tomu, co je zrovna aktuální. Nejste tak nuceni učit se něco, co už třeba dávno není pravda. Sami za provozu poznáte, že studium MBA má velké benefity. Učební látka je v kontextu s vysokou školou vskutku nad rámec. Titul MBA umožňuje člověku rozšířenější pracovní možnosti a to i v cizině. Profesní růst je tak stěžejním bodem, který je v tomto konceptu na hodně vysoké příčce.

Zvýšení kvalifikace přináší ve formě MBA úspěch

Pokud si chce někdo zvýšit svou dosavadní kvalifikaci, měl by nad tímto pokračovacím studiem opravdu uvažovat. Efektivnější práce za kratší časový úsek, může přinést i lepší peníze. Vy jste těmi, kteří se na světovém trhu dokážou velmi obratně pohybovat a přesvědčit zákazníka o svých kvalitách. Vlastní výuka je členěna do seminářů, kde se probírají různé situace a jejich klíčové řešení. Jedinec se tak naučí zodpovědnosti a samostatnosti.

Za pouhý rok z vás tak mohou být vůdčí typy osobnosti, kteří perfektně zvládají asertivní techniky jednání. Jste odolnějšími jedinci vůči stresu a jste schopni svůj um předávat dále. Pracovní tým tak bude dokonaleji připraven přijímat informace od vás (konstruktivně dále řešit i nově vzniklé situace bez vaší pomoci). Budete mít kolem sebe nezávislé lidi, kteří se dokážou sami rozhodovat, tím usnadní práci i vám.

Také vás spojuje stejný cíl, kterým je prosperita podniku s konkrétním zaměřením pro určitou oblast managementu - management a leadership, management ve zdravotnictví, sales management, finanční management a účetnictví, management ve veřejné správě, personální management, management obchodu, atd.

Komentáře rss

Pokud hledáte službu či máte dotaz mimo téma článku, využijte prosím sekci Nabídky / poptávky.


Nebyly přidány žádné komentáře.