Kategorie: IT

Napsat FB status nebo komentář za někoho jiného?

Psát komentáře a statusy za někoho jiného? Žádný problém! Jestli jste byť na vteřinku uvěřili musím se pousmát :). Omlouvám se, ale věřím, že článkem nebude zas tak zklamaní.

Facebook phish

Autor: KdoSiOdJinud | Vydáno: 14.11.2013 20:08 | Přečteno: 14464x | Komentářů: 0

Napsat za někoho nežádoucí status, proč?

V poslední době jsem si všiml, že důležité zvraty v jakékoliv situaci doprovází dávka šikovně udělaného HOAXu. Jde o to, že sociálními sítěmi lítají screenshoty statusů a následných komentářů, v kterých většinou osoba, ta osoba co má máslo na hlavě, ze sebe udělá ještě větší "zrůdičku".

Takovéto screenshoty nasdílené na sociálních sítích pak doplňuje už reálná diskuse, kde účastníci kritizují výroky v diskusi na obrázku - vzniká HOAX.

Nepotřebujete umět s photoshopem

K vytvoření falečného i rozsáhlého facebookového vlákna, screenů změn stavů, vytvoření událostí apd. nepotřebujete projíždět facebook a vystřihávat dané věci a následně je slepovat, stačí vám pár vteřin s následujícím nástrojem:

www.thewallmachine.com/wall

Po příchodu na stránku, je třeba aplikaci propojit se svým FB profilem kliknutím na "Connect". Aplikace si vyžádá přístup na váš veřejný profil,seznam přátel a emailovou adresu. Nutno podotknout, že všechny tyto prvky aplikace využívá (veřejný profil k načtení existující diskuse, seznam přátel k načtení jejich miniatur a emailovou adresu pro zaslání vašeho výtvoru), ale čert ví, k čemu všemu tyto údaje ještě aplikace použije, nicméně spam filtruji dobře a přístup aplikaci jsem po otestování odebral.

V druhé výzvě aplikace žádá o povolení ke zveřejňování obsahu na vašem profilu. Můžete tak výtvory rovnou sdílet, já však dal "překskočit", aplikace funguje i bez této fičury a nerad bych, aby po připojení nasdílela desítky reklam na mou "zeď".

Tímto způsobem se dostanete do editoru, kde můžete lehce vytvořit např.:

  • plnohodnotný status (včetně lajků, obrázků, sdílení apd.)
  • hlášení o aktivitách
  • informace o změně ve vztahu
  • sdílení fotografie
  • informace o like buttonech
  • a hlášení o událostech

Po vytvoření takové "zdi", jaká se vám líbí a hodí můžete vše uložit tlačítkem "save" úplně dole. Po nastavení názvu a tagů se vám vytvoří jakýsi profil, kde máte správu vašich falešných zdí. Co však doporučuji spíše, je vyfotit si tuto obrazovku viz. tento návod a pak už jen sdílet :)

Až příště tedy narazíte na diskusi pod vyfocenou cizí diskusí, máte velkou pravděpodobnost, že se jedná o fake. Ano, článek není 100% ten best hacking :-), ale srandy si s tím jde užít dosti.

Komentáře rss

Pokud hledáte službu či máte dotaz mimo téma článku, využijte prosím sekci Nabídky / poptávky.


Nebyly přidány žádné komentáře.