Kategorie: Blog

Nejsem občan - ztráta občanského průkazu

Kdo to nezná: zmatek, spěch nebo zlí lidé dost často zapříčíní naše vyčlenění ze skupiny občanů. V daný okamžik přicházíme o průkaz totožnosti a nejsme prokazatelnými občany. Tento pocit jsem si poprvé zažil i já.

Autor: KdoSiOdJinud | Vydáno: 7.7.2009 7:30 | Přečteno: 26866x | Komentářů: 0

Ztratil jsem občanský průkaz - kdy/kde/co?

Občanský průkaz jsem začal postrádat před čtyřmi dni (v pátek 3.července). Pravděpodobná místa, kde jsem očekával nález ztracené peněženky mi onen krásný pocit znovunalezení nedaly.

V peněžence kterou jsem ztratil jsem měl bohužel OP, platební kartu (kterou jsem okamžitě blokoval, překvapilo mě jak málo stačí k zablokování platební karty u České spořitelny), pár fotek, zdravotní kartičku, stříbrný řetízek, tabulku pro dekodování čárkových kodů, 10 euro a spoustu lístků z vlaků.

Případný nálezce by vydělal 250kč za eura a ušetřil by mi práci, ale pouze za předpokladu, že nález oznámí. Závěr minulého týdne byl poněkud hektický, tak je okruh místa ztráty opravdu velký...

Postup po ztrátě občanského průkazu

  • zablokování platební karty (pro Českou spořitelnu 800 207 207, stačí znát své rodné číslo a heslo pro komunikaci s infolinkou, nejčastěji rodné příjmení matky)
  • zablokování výběru z účtu pomocí OP
  • nahlášení na Policii ČR

Vzniklé problémy

  • do hospody můžu jedině s kámošem, který OP vlastní :oD
  • potřebuji dodělat testy do autoškoly - bez OP těžko
  • brigáda přes léto je těžko zaplatitelná, když se neprokážu
  • za týden odjíždím na dovolenou

Závěrem - proč to píši

Proč píši jak postupovat v zcela jasné situaci? Z jednoho prostého důvodu, je to pakárna a toto je varování pro všechny, kteří by se snad rozhodli ztratit své doklady. Problém při ztrátě peněženky většinou nebývá finanční, ale veškeré zařizování nových průkazů a všeho ostatního je jak se říká na "šišku". Mé doporučení: hlídat, neztrácet!

Aktualizováno

Po zablokování účtu, zažádání o nový občanský průkaz a nahlášení ztráty na policii jsem se vrátil domů a našel balíček doručený službou DPD. Balíček byl z adresy:

RAINBOW
Soběslavská 3070
390 05 Tábor

Je to adresa sídla společnosti rainbow, zaslal jsem email na adresu uvedenou v kontaktech s díky. Nečekal jsem, že se mi peněženka vrátí s veškerým obsahem a to ještě tak brzo. Je vidět, že poctiví lidé ještě nevymřeli - DÍKY!

Komentáře rss

Pokud hledáte službu či máte dotaz mimo téma článku, využijte prosím sekci Nabídky / poptávky.


Nebyly přidány žádné komentáře.