Kategorie: Blog

Oprava notebooku aneb jaký servis je vhodný

Po delší době se vracím k tématu opravy mého "dědečka", mého prvního notebooku. V minulém článku jsem se zmínil o řešení, které pravděpodobně uskutečním. Jak taková oprava/repasování notebooku probíhá? Čtěte dále...

Wordpress

Autor: KdoSiOdJinud | Vydáno: 10.4.2014 19:51 | Přečteno: 12411x | Komentářů: 0

Tisknul jsem hodně a levně

V jednom z předchozích článků jsem zveřejňoval informace o tom, jak si zařizuji svoji pomyslnou kancelář. Musím uznat že nejlevnější varianty nejsou vždy ty pravé, ale znáte to, člověk si k tomu musí dojít sám. Moje tiskárna viz. článek dotiskla, rozhodl jsem se tedy smáznout dvě mouchy jednou ranou a zabrouzdal jsem na web, který jsem v minulosti již zmiňoval. Je to web firmy ABAX a nabízí mimo jiné servis notebooků, ale i servis tiskáren. Mimochodem, když už jsme u těch tiskáren, na toto jsem tenkrát narazil a přišlo mi to, jak to jen napsat, vtipné.

Rekapitulace: co mě vlastně trápilo?

Všudy vzato, abych to zrekapituloval v krátkosti. Šlo mi především o můj první notebook, který jsem měl velice rád. Jednalo se o Toshibu satellite A300, koupil jsem si jej ze své první větší brigády, tvořil jsem na něm své první zakázky - chtěl jsem jej tedy zachovat. Problém byl však hnedle v několika věcech:

  • CD mechanika odešla po cca roce používání - ok, tu nikdo nepotřebuje. V dnešní době netbooků, flash disků apd. je vypalování věcí na cd docela návrat k pravěku. Vyřešeno. CD-romku nikdo nepotřebuje.

  • Mnohem větší vrásky mi dělalo napájení, postupem času mi odcházela baterie, to je u notebooků běžné a každodenním nošením (ve svých dobách do velice drsného prostředí střední školy) venkem, kde se teploty při přechodu do vyhřáté budovy a naopak mění výrazně, mě rychlost skonání baterie nepřekvapila. Sloužila rok.

    Baterii jsem tenkrát vyměnil za novou, už ani nevím kde přesně jsem ji kupoval, ale fungovala krásně. Nicméně po dalším roce (2? :)) začala opravdu degradovat kapacita a nakonec notebook nevydržel bez baterie ani vteřinku. Při odpojení napájecího kabelu okamžitě blackout. Tentokrát to nebylo baterií, ale základní deskou, která obsahuje i řídící okruh pro nabíjení - ten byl bohužel KO.

Řešení

Notebook jsem poslal po zvažování firmě ABAX.cz, která se na opravy notebooků specializuje. Překvapilo mě, že na webových stránkách (které se mi mimochodem od poslední návštěvy zdají přehlednější, ale nejsem si jist jestli je měnili nebo jsem tenkrát nebyl na té "správné vlně") uvádějí mnoho, mnoho a ještě jednou mnoho hardwaru k zakoupení či servisu. Našel jsem tam i kategorii pro můj notebook a začal jsem zvažovat.

Opravím si notebook sám? Kolik by mě stála oprava přímo od firmy? Kolik by stály samotné náhradní díly na notebook? Jsem člověk od přírody vybaven dokonalými geny lenosti, takže oprava u firmy vyhrála. Notebook jsem odeslal s požadavkem, že chci opravit základní desku (výsledkem by mělo být funkční napájení a tedy výdrž na baterii)

Objednání servisu on-line

Co mě překvapilo bylo vyplňování objednávkového formuláře na webu servisu. V průběhu několika kroků jsem vypsal celkem podrobně stav zařízení, popis závady atd. Je to asi normálka u takovýchto webů, ale skutečně mě mile překvapil inteligentně vytvořený formulář, který mě donutil si vzpomenout skutečně na všechno. :) Pro mou zapoměntlivost (ano další skvělá vlastnost, kterou se vyvyšuji nad ostatní) ideální řešení.

Další pozitivní bylo zjištění, že firma využívá kurýrní službu pro svozy zařízení co jdou na servis. Pokud se servis realizuje tak je tento svoz a odvoz zpět k vám zdarma, jinak platíte částku 230,-.

Abych to uzavřel - opraveno

Stejně tak jak jsem balíček předal kurýrovi (respektive jsem si zařídil předání), tak jsem balíček i dostal zpět. Notebook při prvním zapnutí naběhl jako nový a já jsem byl spokojený. S cenami firmy jsem více než spokojen. Však se podívejte samy, osobně nejspíš využiji tuto firmu znovu jako ASUS servis, neb oficiální servisy jsou zbytečně drahé. Pokud máte někdo zkušenosti s jinými servisy nebo i přímo s touto firmou, písněte do komentářů - takovéto informace se vždy hodí. :)

Komentáře rss

Pokud hledáte službu či máte dotaz mimo téma článku, využijte prosím sekci Nabídky / poptávky.


Nebyly přidány žádné komentáře.