Kategorie: Blog

Otestoval jsem e-shop vytvořený během 2 minut - jak dopadl?

Ano je to tak, po dlouhém potkávání se s diskusemi o systému atomer na webtrhu a podobných webech jsem se rozhodl jej vyzkoušet.

Atomer.cz

Autor: KdoSiOdJinud | Vydáno: 27.4.2014 21:55 | Přečteno: 12784x | Komentářů: 0

O co vlastně jde?

Zpočátku jsem si myslel, že se jedná o předpřipravený CMS pro e-shop, kde si po zakoupení stáhnu jakousi verzi webu, nahrajuji k sobě na ftp, nastavím DNS na doméně a pofrčím. Pletl jsem se!

Autoři webu Atomer.cz šli cestou nejmenšího odporu. V dnešní době chce mít každý e-shop, od studenta na střední škole přes maminky na mateřské dovolené až po dědu co právě odešel do důchodu a hledá koníček. Je to tak, podnikat u nás může skutečně každý a každý se o to také pokouší. Atomer se tedy vydal cestou pro uživatele nenáročnou a nejméně trnitou, dal možnost založit eshop opravdu každému.

Jedná se o e-shop, který si zakoupíte již hotový, o nic se nemusíte starat a pouze si poskládáte web přes jednoduchou administraci, která je pro všechny na stejném místě. Jak jsem se již zmínil, web jsem se rozhodl vyzkoušet a mohu potvrdit, že registrace a zprovoznění prvního e-shopu je záležitost několika málo minut a to navíc jen pokud čtete podmínky a veškerá doporučení.

Co atomer nabízí?

Nerad bych vypisoval stejný seznam jaký si můžete najít na webu samotném. To zvládnete i samy :) například zde. Pokusím se vypsat v bodech věci, které zaujaly a popř. nad kterými bych při ostrém použití jsem váhal já. Rozděleno na plusy a mínusy podle mého názoru - váš se může lišit.

  • rychlá registrace
  • kreditový styl placení a cena eshopu
  • modulární systém e-shopu, můžete si dokoupit tu část kterou využijete
  • přehledné vzhledy e-shopů
  • přehledná, i když velice rozsáhlá a podrobná administrace
  • administrace pro všechny uživatele na jednom místě, do budoucna může způsobit problémy se zátěží - uvidíme jak se s tím poperou
  • sekané vzhledy, jeden jako druhý - můžete si však připlatit a nechat si udělat svůj vlastní vzhled, takže nevím jestli je to úplně nevýhoda, ale jiné řešení v tomto modelu atomer neměl
atomer.cz

Závěrem

Ještě systém stále testuji, ale co mohu jednoznačně už nyní říci je, že administraci a nahození samotné zvládne skutečně každý. Jeví se tak jako ideální eshop do začátku, ideální eshop k pronájmu. Podporuje to tak moji filozofii, která jest:

"Nahoď jakýkoliv systém / web / aplikaci, nažeň do ní lidi a když se to uchytí a začne vydělávat, investuj do systému nového, který bude fungovat".

Tím rozhodně nechci říci, že atomer nefunguje či je nějak nedostatkový, naopak. Je to systém který vám za minimum návahy a minimum investice umožní pokusit se rozjet svůj vlastní bussines. Rozhodně doporučuji i ne-eshopařům zkusit 30 denmí verzi zdarma.

Komentáře rss

Pokud hledáte službu či máte dotaz mimo téma článku, využijte prosím sekci Nabídky / poptávky.


Nebyly přidány žádné komentáře.