Kategorie: IT, Hacking

Spy camera / skrytá kamera - propiska co toho umí víc než se zdá

Na internetových aukcích se stále objevují prodejci co nabízí skrytou kameru v hodinkách, brýlích ale i v propiskách. Ještě než se tento boom rozmohl začal jsem testovat jeden z výrobků - zajímá vás kvalita záběrů a zvuku? Čtěte dále...

Autor: KdoSiOdJinud | Vydáno: 6.4.2009 14:54 | Přečteno: 50027x | Komentářů: 0

Kameru v tužce jsem si pořídil k testovaní z e-shopu tygříceny.cz (v době kdy jsem ji pořizoval nebylo na aukcích po propiskách s kamerou ani vidu ani slechu :o) ).

Přišla pošta

Propiska přišla v elegantní krabičce společně s instruktážním cd, kabelem pro propojeni s pc (který není nutný) a redukcí adaptéru na české zásuvky. Má propiska obsahuje flash pamět s kapacitou 2G, ale ze zkušeností, které jsem získal, nevydrží integrovaná baterie (500mAh Li-ion ) dost dlouho na to, aby paměť zaplnila. Nabíjení baterie se provádí přes USB (pomocí adaptéru nebo pc)...Ovládání spy camery

Ovládání propisky je jednoduché, vysunutí funkční psací části dosáhneme otočením gumové rukojeti, tlačítkem na vrchu propisky spouštíme natáčení. Na propisce jsou dvě nepatrné zdířky. Jedna zdířka je pro signalizaci stavu propisky, modré světélko signalizuje aktivní natáčení, oranžové pohotovostní stav. Samotná čočka kamery je umístěna tak, aby při umístění propisky do náprsní kapsy propiska "viděla" přímo před nás. Dále jde do záznamu videokamery přidat datum a čas přidáním souboru do adresáře flash, který je následně načten.

Nastavení času přidávaného do záznamu

Nastavení správného času může být problém (tedy pokud nenaleznete můj blog). Na internetu se ta informace těžko hledá, ale pro konfiguraci času stačí do hlavního adresáře propisky vložit soubor:

userconfig.txt

...pokud nefunguje tak...

systemtime.txt

...nebo...

SysTime.txt


...obsah souboru musí být v takovém formátu: YYYY-MM-DD HH:MM:SS
Například tedy: 2009-12-14 14:22:00

Kvalita?

Kvalita videozáznamu mě překvapila, i s rozlišením 352x288 je video pěkné, to však nejde říci o zvuku. Propiska nevlastní žádný speciální mikrofon a tudíž v místnostech kde je šum nebo hluk je zvukový záznam děsivý / nesrozumitelný. V místnostech s relativně dobrou akustikou je zvuk snesitelný a do jisté míry i srozumitelný.

Výstup videa

Záběry ze skryté kamery dostaneme prostřednictvím USB. Tužku stačí rozmontovat a připojit k pc, plug and play, bez nutnosti ovladačů pod Windows XP a Vista.

Ukázkové video


Celkový dojem

Propiska na mě působí přívětivě, je sice mohutnější, ale zvýšenou pozornost nebudí (dokonce mi s ní psalo několik lidí, kteří nezpozorovali nic podezřelého). Kvalita je úměrná ceně a jako hračka je to pěkná věc. Profesionální použití by už mohlo pokulhávat, přeci jen ten zvuk není ideální.

Technické parametry

Rozměry:150mm*15mm*15mm
Váha:30g
Nahrávání v reálném čase ve video formátu AVI
Barevný video záznam se zvukem
Vnitřní paměť: 2 GB (není problém sehnat 4G do 1000kč)
Velikost video souboru: >500KB za minutu
Režim nahrávání: nepřerušované nahrávání do naplnění paměti nebo do ručního vypnutí

Odkazy
Skrytá kamera na aukru.cz - ke dni vydání tohoto článku jich je na první straně cca. 10
TygříCeny.cz - eshop s velice zajímavým zbožím
Diskuse k nastavování času - v aj

Komentáře rss

Pokud hledáte službu či máte dotaz mimo téma článku, využijte prosím sekci Nabídky / poptávky.


Nebyly přidány žádné komentáře.