Kategorie: IT

Vyhledávače mě nemají rádi

Je tomu zhruba tři měsíce co jsem změnil hosting i doménu - z původních hodnot SR-60 a GPR-3 jsem spadl na SR-30 a GPR-0. Proč?

Blog-kaput

Autor: KdoSiOdJinud | Vydáno: 2.6.2011 14:38 | Přečteno: 21276x | Komentářů: 0

Stěhování domény

Novou doménu jsem registroval 09.03.2011 obdobně i hosting, stěhování dat a nastavení redirectu pomocí 301 v .htaccess jsem provedl několik dní poté. Zdálo se být vše OK.

Trochu mě zajímalo, jak dlouho bude trvat přenešení ranků (301 by měla vyhledávačům předat info o přemístění stránky a ty si poznamenat přesunutí ranků). Rychlý byl google, ranky sebral původní doméně ihned, současná doména má tři měsíce po přesunu stále GPR-0. Seznam zareagoval v průběhu týdne a ohodnotil nový web S-RANKem 60, oproti původním 80 to nebylo tak hrozné.

Link building

Věděl jsem, že pokud chci rankům pomoci, musím zapracovat na nějakém tom link-buildingu. Spolupráci jsem navázal s weby soom.cz, cittadella.cz nebo třeba blueboard.cz a jinými. Weby s GPR vyšším jak 4, velice si těchto zpětných odkazů společně s weby cením.

Pomoc vyhledávačům

Ačkoliv jsem na webu stále ještě neodstranil některé validní chyby, rozhodl jsem se vyhledávačům pomoci vytvořením scriptu pro automatické generování sitemap.xml souboru. Tento soubor obsahuje adresy na všechny články co se na mém webu nacházejí.

Ranky

Reakce vyhledávačů?

Seznam reaguje snížením ranku z 60 na 30, google zatím nezareagoval a nechává google page rank na 0. Nejsem z toho šťastný. Asi každý, kdo píše články pro svůj web/blog touží po tom, aby byly jeho články čtené a návštěvníky něčím zaujali, komentáře přibývaly a web byl živý. Touto poslední změnou mě seznam potopil ve svých výsledcích hluboko pod ostatní a reálná návštěvnost klesla. Trošku deprese, trošku zloba, ale ve výsledku je jen jedna výchozí hodnota - opět o něco méně nálady psát. Příjde mi trochu plácání do vody psát a sledovat jak se web stále propadá - čím to může být? Myslíte si, že je tento web opravdu tak strašně zbytečný?

Komentáře rss

Pokud hledáte službu či máte dotaz mimo téma článku, využijte prosím sekci Nabídky / poptávky.


Nebyly přidány žádné komentáře.