Kategorie: Blog

Život? Ano, chci ho řešit! (42)

Co vlastně znamená žít a z čeho se náš život tvoří? Co vlastně může za to jací jsme a jak se chováme? Určitě je spousta názorů a z psychologického hlediska i spousta vysvětlení – já se na toto téma zkusím podívat očima lajka jako jsem já...

Autor: KdoSiOdJinud | Vydáno: 10.11.2009 9:58 | Přečteno: 19899x | Komentářů: 0

Smysl života? Ano – existuje

Když jsem začínal psát tento článek, přemýšlel jsem jak podat to, co si myslím tak, abych nebyl označován za různé typy EMO a podobně. Nebude to asi lehké se těmto označením vyhnout, ale zkusím to.

Každý se ráno budíme s jistým cílem:

 • Někteří chodí do školy a ranní probuzení pro ně znamená přípravu na řešení problémů s naším studiem (zkoušky atd.).
 • Někteří se budí do práce, odchází mezi své přátele a spolupracovníky nebo obchodní partnery (každý zná nepodařené pracovní dny plné problémů).
 • Někteří vstávají s myšlenkou na své ratolesti, kterým věnují většinu svého každodenního života a očekávají jaké problémy opět nastanou.
 • Někteří vstávají s pocitem prázdnoty a nemají nic. Jsou to lidé, kteří řeší největší problém ze všech – řeší sami sebe.
 • Možná jste si všimli opakovaní některých slov, když vynecháváme slovo „někteří“ najdeme například slovo „problém“ a o tom bych chtěl dále psát.

  Každodenní problémy jsou motorem a motivací našeho bytí

  Každý z nás řeší denně nespočet situacích ať už jde o zprovoznění automatu na limonádu, který nám už po sté nevydal požadované pití nebo například o ztrátu zaměstnání a podobně.

  Někoho například motivuje k řešení těchto problémů vidina bezstarostného života, ale ruku na srdce – problémy tu budou stále a stále budeme řešit nové a nové situace. Nebýt těchto situací nebylo by v životě žádné nahodilosti a bez té by to byla ubíjející rutina.

  Když tedy vše sečteme a podtrhneme – dostáváme se k závěru, že všichni žijeme pro řešení problémů a hledáním nejlepších východisek.

  Řešení mohou být dobrá, ale také špatná

  To jak se do řešení problémů pustíme je věc naší povahy. V dnešní době a světě internetu je možnost se o spoustě věcí poradit s lidmi, kteří už podobné věci řešili. O tom jak se kdy zachováme rozhodují samozřejmě i lidé bezprostředně okolo nás, ti nás ovlivňují a do jisté míry mohou do našeho života zasahovat. Když se s někým spřátelíme, musíme počítat s jistou dávkou „světla“, které nám do života vnese – je jen na nás jak s tímto světlem zapracujeme, ale co je jisté – toto světlo nikdy neschováme.

  Míra toho jak budeme úspěšní v řešení se projeví v našem „štěstí“ což je další relativní pojem o kterém by šlo dlouho polemizovat – já si myslím, že šťastný je ten kdo se neposere z neúspěchu ba dokonce ani z úspěchu! (omlouvám se za ráznost)

  Co si z článku vzít?

  Rozhodně bych chtěl, aby si každý uvědomoval, že nejen on má problémy – problémy mají všichni a díky tomu, že je řeší tak se realizujou. Člověk co pustí vše takříkajíc za hlavu nikdy nebude úspěšný, protože ten kdo problém řešit bude ho odstaví a nechá ho shnít.

  Nezaobírejte se zbytečnostmi – jen efektivní řešení pomohou zabránit tvorbě nových problémů…

  Otázka závěrem

  Kdo z těch co článek četli alespoň tuší význam čísla zmiňovaném v nadpise? :o)

  Komentáře rss

  Pokud hledáte službu či máte dotaz mimo téma článku, využijte prosím sekci Nabídky / poptávky.


  Nebyly přidány žádné komentáře.